Valūtas

Krievijas Centrālā banka un FSB vēlas aizliegt brīvu kriptovalūtu izmantošanu

Krievijas Centrālā banka un FSB vēlas aizliegt kriptovalūtu izmantošanu
Krievijas Centrālā banka un Federālais drošības dienests atbalsta aizliegumu, kriptovalūtas izmantot, kā maksāšanas līdzekli.
Kā precizē Telegram kanāls Baza – attiecīga vēstule jau ir nosūtīta Krievijas prezidentam. To nosūtījis valdības vadītāja vietnieks Dmitrijs Černišenko.

Vēstulē teikts, ka ministru kabinetā notikusi sanāksme, kurā nolemts ieviest aizliegumu izmantot kriptovalūtas, maksājot par precēm vai pakalpojumiem.
FSB piedāvā izdarīt labojumus likumprojektā par tā dēvētajiem digitālajiem aktīviem. Mainīt kriptovalūtu pret fiat naudu vai tokeniem varēs tikai ar apstiprinātu operatoru starpniecību.

Tādiem operatoriem būs jāidentificē kriptovalūtas turētājus. Par šīs kārtības pārkāpšanu FSB piedāvā ieviest administratīvo vai kriminālatbildību.
Atzīmēsim, ka Krievijas tiesībaizsardzības institūcijas ļoti negatīvi reaģē uz augošajiem kriptovalūtas izmantošanas mērogiem. Saskaņā ar viņu datiem – bitkoinu un citas monētas izmanto galvenokārt kriminālos darījumos.

Valsts domē sola līdz 2020. gada pavasara sesijai pieņemt likumu par kriptovalūtu regulēšanu. Pēc domes Finanšu tirgus komitejas vadītāja Anatolija Aksakova teiktā – pašreiz tiek saskaņoti atsevišķi dokumenta punkti, bet kopumā tas jau ir apstiprināts.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top