Tehnoloģijas

Krievijas elastīgajam “Čubaisa planšetdatoram” iztērēti miljoni, uzņēmums bankrotē, planšetdators nav un nebūs

Krievijas elastīgajam "Čubaisa planšetdatoram" iztērēti miljoni, uzņēmums bankrotē, planšetdatora nebūs

Avots: Plastic Logistic

Rusnano ir uzsācis bankrota procedūru, elastīgo displeju ražošanas uzņēmumam, Plastik Logic.

Plastik Logic LLC bankrota procedūras uzsākšana ir saistīta ar uzņēmuma maksātspējas novērtējuma pabeigšanu, ko veica Rusnano komanda, lai mēģinātu atgūt sākotnējos ieguldījumus. Pasākums tiek īstenots kā daļa no darba plāna ar ieguldījumu projektu, un to nosaka juridiskās prasības un nepieciešamība optimizēt nodokļu saistības.

2011. gadā skolēniem paredzēto elektronisko planšetdatoru Plastic Logic 100 Putinam demonstrēja Anatolijs Čubais. Rosnano pirmajos trīs gados ieguldīja šajā uzņēmumā 7 miljardus rubļu un iegādājās gandrīz 44 % tā akciju. Tas bija planšetdators ar melnbaltu 11 collu skārienjūtīgu ekrānu, kas varēja attēlot jebkuru tekstu un grafisku informāciju. Tomēr ekrāna atsvaidzināšanas ātrums (trīs kadri sekundē) nebija savienojams ar video demonstrēšanu.

Zelenogradā (Krievijā) bija plānots būvēt rūpnīcu displeju ražošanai ar 100 tūkstošu eksemplāru jaudu gadā. Tomēr plānotais projekts netika īstenots.

2014. gadā kļuva zināms, ka nav iegādātas nepieciešamās tehnoloģijas, un rūpnīca Zelenogradā tā arī netika uzbūvēta. 2015. gadā intervijā TASS Čubaiss atzina, ka projekts ir izgāzies: “Jā, mums neizdevās izgatavot skolām paredzētu planšetdatoru, kura cena būtu konkurētspējīga. Taču mēs šo projektu nenoslēdzam, jo ir iespējami arī citi pielietojumi, pie kuriem darbs turpinās.”

2022. gada beigās Plastik Logic neto zaudējumi sasniedza 702,4 miljonus rubļu, kas bija trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

Rosnano tagad ir nodevis šī uzņēmuma audita materiālus tiesībaizsardzības iestādēm un plāno to slēgt.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top