Tehnoloģijas

Krievijas Finanšu ministrija un Centrālā banka atzīst nepieciešamību starptautiskajos norēķinos izmantot kriptovalūtas

Krievijas Finanšu ministrija un Centrālā banka atzīst par nepieciešamību izmantot kriptovalūtu starptautiskajos norēķinos

Ņemot vērā izveidojušos ekonomisko situāciju, Krievijas galvenie finanšu regulatori atzīmējuši digitālo aktīvu izmantošanas svarīgumu eksportā un importā.

Finanšu ministra vietnieks Aleksejs Moisejevs intervijā paziņoja, ka ministrija un Krievijas banka ir izpētījušas kriptovalūtas un nolēmušas, ka pēc iespējas ātrāk jālegalizē starptautiskās maksājumu operācijas digitālajos aktīvos: “Arī Centrālā banka ir pārvērtējusi pieeju, ņemot vērā to, ka situācija ir mainījusies, un arī mēs pārvērtējam. Jo infrastruktūra, kuru plānojam izveidot, ir pārāk ierobežota, lai izmantotu kriptovalūtas pārrobežu norēķinos, kurus mums, protams, vispirms jau ir jālegalizē. No vienas puses – ļaut cilvēkiem veikt norēķinus, no otras – kontrolēt, lai nebūtu līdzekļu atmazgāšanas, narkotiku apmaksas un tā tālāk”.

Ministra vietnieks uzskata, ka jebkurā gadījumā vajadzēs izstrādāt likumdošanu par starptautiskajiem maksājumiem kriptovalūtās. Jo abas uzraudzības institūcijas uzskata, ka “pašreizējo Krievijas izaicinājumu” fonā bez starptautiskiem maksājumiem digitālajos aktīvos neiztikt.

Ministrijas piedāvājuma būtība reducējas Krievijas pilsoņu nodrošināšanā ar kriptovalūtu makiem, kas analogi tiem, ko piedāvā kriptovalūtu kompānijas.

“Cilvēki tagad atver kripto makus ārpus Krievijas Federācijas robežām. Vajag, lai to varētu izdarīt Krievijā, lai to izdarītu Centrālās bankas kontrolēti subjekti, kuriem ir jāizpilda pretatmazgāšanas likumdošanas prasības, un vispirms jau, protams, jāzina savs klients”, – savu pozīciju paskaidro Moisejevs.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top