Biržas

Krievijas Valsts Domē pieļauj Krievijas kripto biržu izveidošanu

Krievijas kriptobiržas

Kriptovalūta ir sfēra, kurā ir sarežģīti runāt par reāli funkcionējošiem ierobežojumiem attiecībā pret Krieviju, – apgalvo Valsts domes deputāts Aleksandrs Jakubovskis.

Krievijā ir resursi savu kriptovalūtu biržu izveidošanai, – intervijā “Parlamenta avīzei” paziņoja Valsts domes deputāts Aleksandrs Jakubovskis. Viņš piebilda, ka Krievijas maineri no tirgus neaizies, un 2021. gada septembrī valsts ieņēma trešo vietu darbā ar kriptovalūtām izmantoto tehnisko jaudu ziņā.

“Tādējādi mums ir visi resursi – tostarp arī savu biržu izveidošanai, citu norēķinu shēmu un citu platformu izmantošanai. Kripto ir sfēra, kurā ir sarežģīti runāt par reāli funkcionējošiem ierobežojumiem attiecībā pret mūsu valsti”, – atzīmēja Jakubovskis.

Viņš piebilda, ka šobrīd šai sfērā veidotā nacionālā likumdošana ļaus Krievijai iegūt piekļuvi finanšu tirgum. Tāpat – pēc deputāta sacītā – tas ļaus minimizēt pret valsti vērsto sankciju radīto kaitējumu.

Krievijai ir energojaudu pārpalikums, vairākos reģionos tas izpaužas kā zaļās elektroenerģijas pārpalikums – tās ir HES kaskādes, piemēram – Irkutskas apgabalā un Krasnojarskas novadā, – pastāstīja Jakubovskis.

“Būtu nepareizi neizmantot šo potenciālu ekonomikas un valsts attīstībai. Šobrīd mēs saprotam, ka blokķēdes tehnoloģijām un šīs sfēras jaunuzņēmumiem pieder nākotne. Ar aizliegumiem te neko nevar atrisināt – var tikai zaudēt objektīvas priekšrocības, kādas mums tagad ir”, – brīdināja deputāts.

Viņš piedāvāja izveidot mājas un rūpniecisko mainingu kā atsevišķus ekonomiskās darbības veidus, maksimāli vienkāršot reģistrācijas procesu un pārskatu dokumentācijas iesniegšanu, noteikt minimālo nodokļu aplikšanas likmi un vienkāršot nodokļu samaksu. Jakubovskis arī uzskata, ka IT nozares atbalsta pasākumi, par kuriem prezidents jau ir parakstījis rīkojumu, būtu jāattiecina vismaz uz rūpniecisko mainingu.

Februāra beigās ASV, Eiropas Savienība un citas valstis ieviesa vairākas sankcijas pret Krievijas bankām un desmitiem kompāniju finanšu, aizsardzības un kosmosa sektorā. Tas notika pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par īpašas operācijas veikšanu Ukrainas teritorijā. Dažas kriptovalūtu biržas un servisi ir ieviesuši dažādus ierobežojumus attiecībā pret Krievijas iedzīvotājiem. ASV valsts sekretāra vietniece Viktorija Nulanda paziņoja, ka ASV varas iestādes kopā ar sabiedrotajiem Eiropā pēta iespējas ierobežot Krievijas piekļuvi kriptovalūtai.

Avots: RBC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top