Visas ziņas

Krievijas Roskomnadzor sāk montēt iekārtas Telegram bloķēšanai

Krievijas Roskomnadzor sāk monēt iekārtas Telegram bloķēšanai

Sakaru operatori sākuši montēt iekārtas, kas uzstādāmas likuma par Runeta “aizsardzību” ietvaros – žurnālistiem paziņojis Roskomnadzor vadītājs Aleksandrs Žarovs foruma “Spektr-2019” kuluāros Sočos.

Saskaņā ar resora vadītāja sacīto – aparatūras testēšana sāksies vienā no Krievijas reģioniem  septembra beigās un ilgs līdz oktobra vidum.

Faktu par piedalīšanos risinājumu testēšanā apstiprināja arī MTC viceprezidents tehnikas un informācijas tehnoloģiju jautājumos Andrejs Ušackis. Pēc viņa teiktā – eksperimentālā zona testēšanai organizēta operatora tīklā Urālos.

Iepriekš Žarovs paziņoja, ka gada laikā viņa vadītais resors demonstrēs sistēmas darbību, kas var bloķēt Telegram un izbeigt “aizliegta satura” izplatīšanu. Resora vadītājs teica:

“Sākumā mēs veiksim tehnisko pārbaudi – vai ietekmē trafiku, neietekmē trafiku, vai visi servisi darbojas sekmīgi. Un pēc tam jau to testēsim kaujas režīmā. Pagaidām viss rit normāli”, – pastāstīja Žarovs.

Saskaņā ar aģentūras Reuters datiem – iekārta, par kuru tiek runāts, ir Krievijas ražotāja RDP.ru aparatūras un programmatūras komplekss, kurā valsts Rostelekom pieder 15%. Martā Krievijas mediji rakstīja, ka RDP.ru risinājums tika atzīts par efektīvu laboratorijas eksperimenta gaitā.

Saskaņā ar  prasībām par Runeta izolāciju – visiem KF sakaru operatoriem ir pienākums uzstādīt savos tīklos tehniskos līdzekļus, tostarp DPI – Deep Packet Inspection – trafika dziļas filtrēšanas sistēmu. Iekārtai ir jānosaka pārraidītā trafika avots, kā arī jāpiemīt iespējai ierobežot piekļuvi resursiem ar aizliegtu informāciju ne tikai pēc tīkla adresēm, bet arī aizliedzot izlaist caurejošo trafiku, – teikts dokumentā.

Žarovs atzīmēja, ka ir eksperimenta tehniskais uzdevums, kur uzrakstīti sasniedzamie parametri un draudi, kuriem nevajadzētu rasties. Turklāt procesā piedalās gan sakaru operatoru, Roskomnadzor, FDD un FAD speciālisti, gan arī uzstādāmās iekārtas ražotāji. Resora vadītājs precizēja, ka par eksperimenta rezultātiem pastāstīs oktobra vidū, bet pagaidām viņš nevar atklāt visas detaļas. Žarovs paskaidroja:

“Barikāžu otrā pusē arī ir augsto tehnoloģiju programmētāju grupas, kas uzmanīgi seko tam, ko mēs darām. Tāpēc mana nevēlēšanās runāt saistīta tikai un vienīgi ar informācijas drošības jautājumiem”.

Atgādinām, ka maija sākumā Krievijas prezidents Putins parakstīja likumu par interneta izolāciju, kas stājas spēkā 1. novembrī. Kremlī dokumentu dēvē par piesardzības pasākumu, bet Valsts domē paziņoja, ka likumprojekts ir sagatavots, ņemot vērā 2018. gada septembrī pieņemtās ASV Nacionālās kiberdrošības stratēģijas “agresīvo raksturu”.

Likumprojekta kritiķi ir nobažījušies, ka autonoms tīkls radīs totālas cenzūras iespējas. Šogad vairākās Krievijas pilsētās notika akcijas par interneta brīvību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top