Tehnoloģijas

Krievijas Roskomnadzor paziņo par ziņapmaiņas lietotnes Telegram atbloķēšanu

Krievijas Roskomnadzor paziņo par ziņapmaiņas lietotnes Telegram atbloķēšanu

Foto: Christian Wiediger/Unsplash

Roskomnadzor paziņojis par piekļuves ierobežojumu atcelšanu ziņapmaiņas lietotnei Telegram Krievijas teritorijā.

“Pozitīvi novērtējam Telegram dibinātāja pausto gatavību cīnīties pret terorismu un ekstrēmismu. Pēc saskaņošanas ar KF ģenerālprokuratūru – Roskomnadzor atceļ prasības par piekļuves ierobežošanu lietotnei Telegram”, – teikts resora paziņojumā.

Jūnija sākumā Telegram dibinātājs Pāvels Durovs pauda viedokli, atbalstot likumprojektu par Telegram aizlieguma atcelšanu. Viņš paziņoja, ka “Telegram bloķēšana Krievijā pirms vairāk nekā diviem gadiem notika, cīnoties pret terorismu”, un kopš tā laika kompānija ir daudz paveikusi šo draudu pārvarēšanai, kā arī “izstrādājusi mehānismus, kas ļauj novērst terorisma aktus visā pasaulē”.

Aprīlī Valsts domes deputāti Dmitrijs Jonins un Fjodors Tumusovs sagatavoja likumprojektu lēmuma atcelšanai par Telegram aizliegumu. Deputāti uzsvēra, ka lietotni izmanto daudzas Krievijas amatpersonas un tā savā ziņā ir platforma informācijas apmaiņai par koronavīrusa pandēmiju starp dažādām valsts struktūrām.

“Roskomnadzor” sāka bloķēt “Telegram” 2018. gadā pēc tam, kad Telegram dibinātāji atteicās nodot Krievijas Federālajam Drošības dienestam (FDD) lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top