Tehnoloģijas

Mikroshēmu vietā Krievijas satelītos būs elektromontāžas plates

Krievu satelīti 2022

Jaunie Krievijas satelīti tiks izgatavoti no Krievijā ražotiem komponentiem. Arī mikroshēmas tikšot aizstātas – to vietā tiks izmantotas Krievijā ražotas elektromontāžas plates. Par to paziņojis Krievijas satelītu ražošanas uzņēmuma “Information Satellite Systems” ģenerāldirektors Nikolajs Testojedovs.

“Krievijas satelītos, kas tiks palaisti nākamo divu gadu laikā, vēl būs importētās mikroshēmas, jo šie satelīti jau ir gatavi. Turpmāk satelīti tiks ražoti, izmantojot tikai Krievijā ražotus komponentus. Pastāvēs problēma ar mikroshēmām, jo importētās mikroshēmas nebūs iespējams pilnībā aizstāt ar līdzīgām Krievijas Federācijā ražotām mikroshēmām, ”sacīja Nikolajs Testojedovs.

Pēc Testojedova teiktā, 90–95% jauno satelītu ir vietējā ražojuma komponentu bāze. Tomēr, pēc viņa teiktā, pat Rūpniecības un tirdzniecības ministrija nevar nodrošināt Rietumos ražoto komponentu nomaiņu Krievijas satelītiem.

 “Mēs nomainīsim tā sauktos MEM – mikroelektroniskos moduļus,” sacīja Nikolajs Testojedovs. – Mikroshēmu vietā būs plates, tās būs smagākas un prasīs vairāk enerģijas. Taču mūsu nesen izstrādātās PSRS prototipa raķetes ļaus palaist šos smagākos satelītus.

Telecomdaily

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top