Tehnoloģijas

Ukrainas Bruņotie spēki konfiscējuši unikālu “sieviešu” tanku T-80UE-1 (Video)

Krievu Tanks

Ukrainas karavīri konfiscējuši ļoti retu Krievijas tanku T-80UE-1. Video par kaujas mašīnu viens no tankistiem publicējis YouTube kanālā Shawshank Redemption.

Tanks ekspluatācijā tika pieņemts 2005. gadā. T-80UE-1 bāzējās slavenajā 4. gvardes Kantemirovskas tanku divīzijā. Tā ir modernizēta kaujas mašīna T-80BV ar jaunu torni, kas tika aizņemts no T-80UD, un atjauninātu aprīkojumu.

Galvenais bruņojums ir lielgabals 22А46М-4. Tanks aprīkots arī ar vadāmu raķešu bruņojuma kompleksu “Refleks”, kas paredzēts bruņutehnikas, helikopteru, zemu lidojošu lidaparātu notriekšanai.

T-80UE-1 uzstādīts gāzturbīnu dzinējs GTD-1250 ar 1250 zirgspēku jaudu. Tas ir pietiekami masas kompensācijai līdz 47 tonnām. Gaisa ņemšanas ierīce ļauj pārvarēt līdz 180 cm dziļu ūdens tilpni. Kaujas mašīnai ir arī otrās paaudzes dinamiskās aizsardzības komplekss “Kontant-5”.

T-80UE-1 tiek izmantots ne tikai karā pret Ukrainu. Sieviešu ekipāžas ar tādiem tankiem piedalījās dīvainajās Krievijas sacensībās, kas nodēvētas par tanku biatlonu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top