Ziņas

Visvairāk kripto turētāji dzīvo Turcijā

 

Lielākais daudzums kriptovalūtu turētāju ir koncentrēts Turcijā

Jauna aptauja, ko veicis banku gigants ING, parāda, ka lielākais daudzums kriptovalūtu turētāju ir koncentrēts Turcijā (18% aptaujāto rezidentu no bankas klientu bāzes). Rumānija ieņem otro vietu (12%), Polija – trešo (11%), Spānija – ceturto (10%).

ING International Survey Mobile Banking ikgadējā klientu aptauja tika veikta 2018. g. jūnijā un aptvēra 15 000 lietotāju 15 dažādās pasaules valstīs.

Spriežot pēc aptaujas rezultātiem, 8,5% respondentu pieder bitkoini vai citi digitālie aktīvi. Jāatzīmē, ka saskaņā ar pētījumu – lielākais daudzums kriptovalūtu turētāju dzīvo Turcijā – bitkoinu investoru daļa šai valstī bija 18%.

Visticamāk, ka tāds bitkoinu turētāju skaits saistīts ar ilgstošo inflācijas pieaugumu valstī, Turcijas liras devalvāciju, kuras vērtība kopš gada sākuma samazinājusies vairāk nekā par 40%.

Pagājušajā nedēļā Turcijas liras kursa krituma rekords izprovocēja kriptovalūtu tirdzniecības apjoma pieaugumu vietējās biržās par 150%, bet bitkoins tika tirgots par 500 dolāriem dārgāk nekā ārvalstu tirdzniecības platformās.

Atgādinām, ka agrāk Turcija izskatīja iespēju izveidot Turcijas bitkoinu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top