Visas ziņas

Visvairāk kripto turētāji dzīvo Turcijā

 

Lielākais daudzums kriptovalūtu turētāju ir koncentrēts Turcijā

Jauna aptauja, ko veicis banku gigants ING, parāda, ka lielākais daudzums kriptovalūtu turētāju ir koncentrēts Turcijā (18% aptaujāto rezidentu no bankas klientu bāzes). Rumānija ieņem otro vietu (12%), Polija – trešo (11%), Spānija – ceturto (10%).

ING International Survey Mobile Banking ikgadējā klientu aptauja tika veikta 2018. g. jūnijā un aptvēra 15 000 lietotāju 15 dažādās pasaules valstīs.

Spriežot pēc aptaujas rezultātiem, 8,5% respondentu pieder bitkoini vai citi digitālie aktīvi. Jāatzīmē, ka saskaņā ar pētījumu – lielākais daudzums kriptovalūtu turētāju dzīvo Turcijā – bitkoinu investoru daļa šai valstī bija 18%.

Visticamāk, ka tāds bitkoinu turētāju skaits saistīts ar ilgstošo inflācijas pieaugumu valstī, Turcijas liras devalvāciju, kuras vērtība kopš gada sākuma samazinājusies vairāk nekā par 40%.

Pagājušajā nedēļā Turcijas liras kursa krituma rekords izprovocēja kriptovalūtu tirdzniecības apjoma pieaugumu vietējās biržās par 150%, bet bitkoins tika tirgots par 500 dolāriem dārgāk nekā ārvalstu tirdzniecības platformās.

Atgādinām, ka agrāk Turcija izskatīja iespēju izveidot Turcijas bitkoinu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top