Visas ziņas

Igaunijas varas iestādēm aizdomas par kripto krāpniecību tiešsaistes rezidentūras programmā (e-Residency)

Kripto kompānijas Igaunija

Foto: Nikola Johnny Mirkovic/unsplash.com

Igaunijas policija tur aizdomās tiešsaistes rezidentūras programmas dalībniekus (e-Residency) par iesaistīšanos kriptovalūtu krāpniecībā. Par to raksta Bloomberg, atsaucoties uz valsts finanšu izlūkošanas nodaļas pārskatu.

Izmeklēšana uzskata, ka elektronisko rezidentu saistība ar lielajiem exit scam rojektiem apdraud Igaunijas reputāciju digitālajā sektorā. Daži no tiem varēja būt iesaistīti aizdomīgu tokensale organizēšanā, ko izmeklē vietējā policija.

Programmas e-Residency pārstāvji palīdz izmeklēšanai, cerot atgūt uzticēšan2os rezidentūras sistēmai. Komentāros izdevumam e-Residency izpilddirektors Ott Vatter atzīmēja, ka ne visiem krāpniekiem bija Igaunijas ID karte.

“Starp krāpniekiem bija programmas rezidenti”, – viņš atzina.

Ziņojums parādījās vairākus mēnešus pēc tam, kad Igaunijas varas iestādes bija anulējušas 500 licences reģistrētām kriptovalūtu kompānijām. “Tīrīšanas” iemesls bija skandāls vietējā Danske Bank filiālē, kuras darbiniekus apsūdzēja 220 mljrd. $ atmazgāšanā.

Atgādinām – kopš 1. jūlija Igaunijas valdība sākusi rūpīgāk pārbaudīt kriptovalūtu projektus. Bez pilnas dokumentu un sertifikātu paketes no kompānijas darbiniekiem tiek pieprasīta fiziska klātbūtne valstī. Pieteikumu izskatīšanas termiņš tika palielināts līdz 120 dienām, bet nodevas apmērs – no 345 līdz 3300 eiro.

  1. gada augustā programmas e-Residency vadība piedāvāja rīkot pasaulē pirmo valsts ICO, kas ļautu valstī investēt tiešsaistes rezidenta statusa īpašniekiem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top