Tehnoloģijas

Kripto krāpnieki kompānijas izvēlas reģistrēt Lielbritānijā

Kripto skameri

Photo by Kanchanara on Unsplash

Saskaņā ar izdevuma The Observer un Žurnālistikas pētījumu biroja kopīgo pētījumu – kripto krāpnieki kompānijas reģistrē Lielbritānijā, lai upuriem tās šķistu solīdākas.

Lielbritānijas izdevums The Observer un Žurnālistikas pētījumu birojs publicēja kopīgu pētījumu, ar ko saskaņā Apvienotajā Karalistē darbojas vismaz 168 kompānijas, kas apsūdzētas krāpniecībā ar digitālajiem aktīviem vai ārvalstu valūtu.

Šīs kompānijas izvēlējās Lielbritāniju, jo valstī nav attīstītas likumdošanas bāzes, kas spēj efektīvi cīnīties ar krāpniekiem. Izmeklēšanā apgalvots, ka faktiskais šādu organizāciju skaits, visticamāk, ir daudz lielāks – žurnālisti izpētīja tikai aizdomās turēto viltus kompāniju sarakstus un salīdzināja ar ziņojumiem par krāpšanu internetā.

Zīmīgi, ka vairāk nekā puse no identificētajām kompānijām galvenokārt izmanto shēmu, kad noziedznieks iegūst upura uzticību un pārliecina viņu izņemt vai ieguldīt savus aktīvus platformā, kuru viņš pārvalda. Viņš uzreiz neatklājas, bet ilgākā laika periodā cenšas izvilkt no upura pēc iespējas vairāk naudas.

Pārskatā teikts, ka visbiežāk upurus meklē sociālajos tīklos vai iepazīšanās vietnēs – tādās kā Tinder. Turklāt daudzi no apmānītajiem apgalvo, ka reģistrācija Lielbritānijā piešķir solīdumu, taču – ja firmas būtu reģistrētas citā vietā – tad viņi tām uzticētos mazāk.

Vienlaikus kompānijas reģistrācija Anglijā maksā tikai 12 mārciņas (15 dolārus) un tostarp nav nepieciešama nekāda identifikācija.

Avots: Theguardian

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top