Visas ziņas

Kripto sfērā agrāk un tagad

Eksperts: kripto sfērā agrāk bija Mežonīgie rietumi

Kripto industrijas sfēra pakāpeniski tiek ieviests regulējums, un arvien biežāk var nākties samaksāt par likumdošanas neievērošanu. Par to intervijā LetKnow.News paziņojusi juridiskā fintech konsaltinga Brightman līdzdibinātāja Kristīne Nemčinova.

“Ja agrāk šajā sfērā bija Mežonīgie rietumi, tad tagad vērojama digitālo aktīvu un kriptovalūtu tirgus regulēšanas tendence. Mēs šo tendenci redzam respektablās jurisdikcijās, kas tradicionāli tiek uzskatītas par nopietnām un bīstamām tiem, kas neievēro likumus”, – paziņoja juriste.

Pēc viņas sacītā  – runa ir par ASV, Lielbritāniju un daudzām Eiropas un Āzijas valstīm, kas pastiprina kripto regulējumu.

“Turklāt parādās rekomendācijas, piemēram, no FATF par atbilstību AML/KYC un visu, kas saistīts ar vērtspapīru un nodokļu aplikšanas likumdošanu. Ir parādījušās precīzākas prasības to investoru nodokļu deklarāciju iesniegšanai, kuri iegulda naudu kriptovalūtās un no tā maksā nodokļus”, – viņa piebilda.

  • Iepriekš SEC komisāre Hestere Pīrsa teica, ka, pabeidzot kriptovalūtu noteikumu izstrādi, regulatori nesēž “dīkā” un pēta citu valstu iniciatīvas šai jomā.
  • Kripto uzņēmumiem draudzīgā Malta publicējusi stratēģisko plānu, saskaņā ar kuru, valsts regulators daudz aktīvāk nekā iepriekš novēros kriptovalūtu kompānijas.
  • Čehijas Republika ieviesīs stingrāku kriptovalūtu uzraudzību, nekā nepieciešams Briselē noteikto Eiropas naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumu (AML) ietvaros.
  • Ukrainā paziņo par kriptovalūtas legalizēšanas nodomu
  • Lietuva pastiprina kriptovalūtu uzraudzību
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top