Tehnoloģijas

Kriptovalūtu tirgū konstatētas insaideru tirdzniecības pazīmes

Kripto tirgū atrastas iekšējās informācijas tirdzniecības pazīmes

Nezināmu investoru grupa guva ievērojamu peļņu, izmantojot insaideru informāciju par gaidāmajiem listingiem kriptovalūtu biržās Binance, Coinbase un FTX. Par to raksta Wall Street Journal – atsaucoties uz analītiskās kompānijas Argus datiem.

Argus konstatējusi 46 digitālos makus, kuri 2021. gada augustā iegādājušies tokenus Gnosis (GNO) 17,3 miljonu dolāru apmērā. Uzreiz pēc listinga populārajās tirdzniecības platformā tie pārdeva aktīvus, gūstot ienākumu.

“Peļņa no operācijām ar tokeniem, kas redzami blokķēdē, bija vairāk nekā 1,7 miljoni dolāru. Tomēr patiesais ienākums, visticamāk, ir daudz lielāks, jo daļu aktīvu no makiem pārskaitīja uz biržām, nevis tieši apmainīja pret stablecoin”, – uzskata Argus.

Piemēram, viena no adresēm GNO ieguldīja 360 000 dolāru sešas dienas pirms tokena listinga Binance. Pēc izvietošanas platformā aktīva cena strauji pieauga – investors likvidēja pozīciju, saņemot aptuveni 140 000 dolāru ienākuma.

Kompānijā atzīmēja, ka ar insaideru tirdzniecību saistītās adreses izrādīja aktivitātes pazīmes līdz pat 2022. gada aprīlim.

Insaideru tirdzniecības problēma kriptovalūtu tirgū tiek aktualizēta ne pirmo reizi. 2022. gada aprīlī viedokļu līderis Cobie atklāja adresi, kas bija ieguldījusi “simtiem tūkstošu dolāru” Coinbase Asset Listing sarakstā uzskaitītos tokenos 24 stundas pirms tā publicēšanas.

Drīz pēc tam Coinbase vadītājs Braiens Armstrongs rakstīja:  “Vienmēr pastāv iespēja, ka kāds no Coinbase iekšpuses, pats to gribot vai negribot, var nopludināt informāciju trešajām personām, kas veic nelikumīgas darbības. Mēs neko tamlīdzīgu neciešam un kontrolējam šādu praksi, vajadzības gadījumā veicot izmeklēšanu”.

Pagājušajā ceturtdienā Coinbase juridiskais konsultants Pols Gruals arī atzina, ka dažkārt negodprātīgiem treideriem izdodas iegūt iekšējo informāciju par gaidāmajiem listingiem.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ne vienmēr runa ir par to, ka cilvēki nopludina informāciju – dažkārt insaideri datus saņem tieši no blokķēdes.

“Piemēram, pirms aktīva listinga mums reizēm tas ir jātestē tā, lai tas parādītos blokķēdē. Vairumam tirgus dalībnieku šie signāli nav acīmredzami, tomēr ir pieejami visiem un tos var atrast, ja kāds pietiekami rūpīgi meklē”, – viņš rakstīja.

Pēc jaunākās publikācijas WSJ Binance vadītājs Čanpens Čžao paziņoja, ka viņa kompānija ievēro “absolūtas neiecietības politiku” attiecībā uz insaideru tirdzniecības praksi.

Pēc viņa teiktā, neatkarīgi analītiķi ir pārbaudījuši Argus minētos makus – neviens no tiem nav saistīts ar kādu no Binance komandas.

“Lūk, tāpēc mēs cenšamies neziņot informāciju par listingu pat projektu komandām. Taču dažkārt no tā nevar pilnībā izvairīties, ja mums nepieciešama tehniskā palīdzība maku integrācijā un tā tālāk”, – raksta Čžao.

Avots: THE WALL STREET JOURNAL

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top