Visas ziņas

Kriptomātiem izveidots Lightning Network spraudnis

Honkongā konferencē Bitcoin Association Lightning Hack Day bitkoina izstrādātājs Felikss Veiss prezentējis spraudni (plugin) Lightning Network kriptomātiem. Attiecīgais video tika parādīts Twitter.

Veiss demonstrēja līdzekļu izvadi ar Lightning, izmantojot 20 Honkongas dolārus (HKD) un maku savā mobilajā telefonā. Programmatūras spraudnis tika izveidots ar Java, hakatona laikā.

Demonstrācijas laikā kriptomāts, kuram Veiss izstrādājis programmatūru ar Lightning atbalstu, parādīja iespēju saņemt bitkoinus tīklā (tam nepieciešamas apmēram 10 minūtes apstiprinājumam), bet pēc tam aktivizēja Lightning konta skenēšanas opciju. Demonstrācijas laikā Veiss norādīja, ka maksimālais noņemšanas limits ir 20 Honkongas dolāri (aptuveni 2,55 $ vai 0,00061893 BTC). Leo Vizs, kurš organizēja hakatonu, veica analogu līdzekļu izvadi.

Lielākā daļa esošo kriptomātu nedarbojas tik ātri kā Veisa modificētā ierīce – ne tāpēc, ka tie neizmanto Lightning, bet tādēļ, ka tiem bieži jāveic KYC pārbaude. Tā vērā ņemami palēnina procesu, jo lietotājiem nepieciešams apmeklēt tīmekļa vietni un sniegt personas datus. Veisa demonstrētajam kriptomātam ar Lightning atbalstu ir vairākas galvenās priekšrocības. Parastajā kriptomātā klientiem, kuri vēlas izvadīt BTC, vajadzēs pagaidīt vismaz dažas minūtes, lai viņi varētu to izdarīt. Pa šo laiku izvadei paredzētās summas vērtība var nedaudz mainīties.

Neraugoties uz to, ka tas nevar būtiski ietekmēt klienta pirktspēju, kriptomāts ar Lightning atbalstu piedāvā ievērojamu priekšrocību, pateicoties gandrīz tūlītējai maksājumu piegādei. Lightning nodrošina mikromaksājumus bitkoinā, bet kopā ar augstu transakcijas ātrumu LN tīklā bankomāts ar tehnoloģijas atbalstu nodrošina skaitīšanas precizitāti līdz pat satoši. Citiem vārdiem sakot – klienti var izņemt precīzu summu, kas ir maksimāli tuva konversijas kursam, un uzreiz to saņemt.

Kā atzīmējis Veiss – viena no “Lightning Network integrācijas galvenajām priekšrocībām” kriptomātos būs momentāna līdzekļu izņemšana ar divpusējām ierīcēm. Tas lielā mērā atšķiras no transakcijām tīklā, kuras var “aizņemt dažas minūtes līdz vairākas stundas, ja klients (nezināšanas dēļ) ir izvēlējies zemu komisijas maksu”.

Tomēr Lightning integrāciju katrā kriptomātā kavē daži šķēršļi. Veiss teicis, ka šīs koncepcijas realizācijai kriptomātu operatoram būs jāaktivizē savi pašu Lightning mezgli un jāpārliecinās par to pietiekamu ienākošo un izejošo likviditāti. Turklāt viņš sacījis, ka pašreizējā programmatūra neļauj momentāni izvadīt līdzekļus, bet viņš cer “ļoti drīz” uzrakstīt kodu šai funkcijai.

Veiss teicis, ka viņa spraudnis ir saderīgs ar jebkuru General Bytes Bitcoin kriptomātu Honkongā – kompānijas, kas nodarbojas ar aparatūras un programmatūru nodrošinājumu un izgatavo ar bitkoinu saistītus produktus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top