• dogecoin
    Dogecoin (DOGE)
  • Live Price
    $0.2108
  • Rank
    10


chart loading
Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Vairāk

Lai gan sākotnēji Dogecoin bija lielākoties redzama mēmēs, šim projektam ir izdevies pastāvēt jau četrus gadus. Šo četru gadu laikā ir bijuši nozīmīgi notikumi, kas arī padarīja DOGE plaši pazīstamu.  8. decembrī projektam apritēja pieci gadi, ir vērts pārskatīt šī projekta attīstības gaitu.

Dogecoin izstrāde

2013. gada decembrī Billijis Markus un Džeksons Palmers izstrādāja jaunu valūtu Dogecoin. Pēc būtības nebija domāts uztvert šo valūtu nopietni, jo tā bija paredzēta tikai kā atlīdzība mēmju veidotājiem, taču drīz vien tai sāka pievērst arvien lielāku uzmanību gan finanšu sektorā, gan arī ārpus tā.

Tehniskais aspekts

Raugoties no tehniskā redzespunkta, pastāv vairāki nozīmīgi faktori saistībā ar Dogecoin.  Tā ir kriptovalūta bez noteikta maksimālā nodrošinājuma un lielā mērā pakļauta inflācijai. Dogecoin atškiras no bitkoina, kuriem ir fiksēts maksimālais nodrošinājums 21 miljons koinu apmērā. Valūtas apjoms turpinās pieaugt, kamēr vien pastāvēs interese par to.

2015. gada 30. jūnijā tika radīts 100 miljardais Doge koins. Pašlaik koinu nodrošinājuma apjoms ir ievērojami samazinājies, jo ir reducētas atlīdzības par bloku izveidi. Pēdējās izmaiņas šajā ziņā notika 2018. gada februārī, kad atlīdzība par vienu bloku tika samazināta līdz 10,000 DOGE koiniem.

Nozīmīgākie notikumi

Doge koinu pastāvēšanas laikā ir bijuši četri nozīmīgi notikumi. Pirmām kārtām ir vērts pieminēt 2013. gadā notikušo kiberuzbrukumu Doge digitālajiem makiem, kad tika nozagti miljoniem koinu. Diemžēl nozagtie koini netika atgūti. Lai arī tas bija ļoti nepatīkams incidents, Dogecoin radītājiem ar to bija iespēja pievērst sev uzmanību sociālajā vietnē Twitter. Lai kompensētu radušos zaudējumus, Dogecoin radītājiem izdevās piesaistīt pietiekoši daudz līdzekļu ar pasākumu “SaveDogemas”.

Otrs nozīmīgs notikums ir saistīts ar Jamaikas bobsleja komandu, kurai 2014. gadā nebija pietiekoši līdzekļu, lai piedalītos Ziemas Olimpiskajās Spēlēs Šočos. Ar Dogecoin projekta grupas palīdzību ziedojumos tika savākti 50,000 dolāri, lai palīdzētu bobsleja komandai. Tas bija ļoti nozīmīgs notikums projekta grupai un projekta attīstībai.

Pēc 2014. gada Ziemas Olimpisko Spēļu veiksmīgās kampaņas tika organizēta jauna līdzekļu vākšanas kampaņa Doge4Water. Tās mērķis bija iegūt finansējumu, lai veiktu nepieciešamos darbus Tanas upes ūdenstilpnē Kenijā, lai reģioniem tiktu nodrošināta pietiekoša ūdens apgāde. Šo pasākumu atbalstīja bezpeļņas organizācija Charity: Water. Šī kampaņa bija ļoti veiksmīga, un pāris dienās ziedojumos tika iegūti 30,000 dolāru.

Ceturtais nozīmīgais notikums ir saistīts ar sacīkšu braucēju Džošu Vaizu viņa NASCAR karjeras laikā. Iegūstot līdzekļus 55, 000 dolāru vērtībā, DOGE projekta grupa padarīja mēmes koinu vēl plašāk pazīstamu. Reklāmas kampaņas ietvaros Vaizs piedalījās vairākās sacensībās ar Dogegoin/Reddit simboliku uz savas sacensību automašīnas. Vaizam izdevās ne tikai piesaistīt skatītāju, bet arī sacensību komentētāju uzmanību, kuri apsprieda Dogecoin nozīmi. Lai gan Vaizs neuzvarēja nevienā no sacensībām, Dogecoin reklāmas kampaņa sacensību ietvaros tomēr bija nozīmīgs notikums Dogecoin pastāvēšanas vēsturē.

Cena 12. mēnešu laikā

Date Price Volume MarketCap

Kalkulators

To Top