Visas ziņas

Kriptotirgus tikai var iegūt no ASV un Ķīnas tirdzniecības kara

Kriptotirgus tikai var iegūt no ASV un Ķīnas tirdzniecības kara

Pēc vājas dinamikas kopš jūnija sākuma no 18.jūnijā kriptovalūtu tirgus ir attīstījies augšup.

ASV un Ķīnas tirdzniecības kara fonā nauda sākusi tecēt no visiem tirgiem, izņemot kriptovalūtu tirgu: attīstīto ekonomiku akcijas astoņus mēnešus bija minimuma līmenī. Investīciju ienesīgums šī pasaules fondu tirgus segmenta kompāniju akcijās samazinājās un aizgāja mīnusā par 8%, ja ņem vērā vērstpapīru kursu un to dividendes (akciju kapitāla kopējo ienesīgumu). Salīdzinot ar janvāra maksimumu, kopējais ienesīgums nonāca vēl lielākā negatīvā zonā: mīnus 16%. Piemēram, Brazīlijas fondu tirgus samazinājās par 21% no gada sākuma (mīnus 33% no janvāra maksimuma), pēdējos 17 mēnešos nokrītoties līdz minimumam. Turcijas kompāniju akcijas piedzīvoja lejupslīdi līdz minimālai vērtībai pēdējo deviņu gadu laikā un bija 58% mazāk par maksimuma atzīmi, kāda fiksēta 2013. gadā.

ASV visi galvenie Volstrītas indeksi ir “nosarkuši”: Dow Jones krities par 1,37%, S&P 500 – par 0,95%, bet FTSE100 – par 0,5%. Eiropas Savienības galvenajā ekonomikā – Vācijā – DAX indekss samazinājies par 1,3%. Izpārdošanas pārņēmušas Krievijas tirgu: ММVB indekss nokrities zem 2200 punktiem – pēdējos divos mēnešos tas noticis pirmoreiz.

Lētāks kļuvis eiro – par 0,6% pret ASV dolāru, līdz 1,1554 $. Dolāra indekss DXY pieaudzis par 0,5% – līdz 95,22 punktiem: Amerikas valūtas pieprasījums to uzskrūvējis līdz absolūtam šī gada maksimumam. Turpretī zelts ir pietuvojies gada minimālajai vērtībai – palētinoties līdz 1279,22 $ par Trojas unci un kopš gada sākuma zaudējot 2,39% savas vērtības.

Acīmredzams, ka investori ir zaudējuši interesi par vairumu aktīvu, izņemot ASV dolāru un kripto. Par pieauguma līderi kļuvis TRON, kurš sadārdzinājies par 17,9% diennaktī – līdz 0,048456 $, kas tomēr tikai samazināja kritumu pēdējās septiņās dienās līdz mīnus 21,12%. TRON izraisa pretrunīgu attieksmi. Daži pievērš uzmanību tam, ka, neraugoties uz izstrādātāju darbību, tas ir tikai desmitajā pozīcijā kapitalizācijas reitingā. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka TRON vēl nav pastāvējis pat gadu – tā kā desmitnieks ir labs rezultāts. Konkurentu tirgū ir iemesls skaudībai: kļuvis zināms, ka TRON dibinātājs Džastins Sans ne tikai nopirka kompāniju BitTorrent, bet arī šim nolūkam atradis 140 milj. $ skaidrā naudā. 18. jūnijā TRON dibinātājs nosvinēja to, ka sekotāju skaits viņa lapai Twitter ir pārsniedzis pusmiljonu. Tokena svarīgie gaidāmie notikumi – TRON pāreja uz savu tīklu 25. jūnijā. Šo dienu piekritēji nodēvējuši par TRON neatkarības dienu.

Uzmanību sev pievērš arī Ethereum: tā ir viena no tām valūtām, kas kļuvis dārgāka diennakts laikā. Tas nepārsteidz, jo bez koriģētās Binance Coin  pēc pēdējo dienu  spēcīgā pieauguma Top 50 nebija nevienas kriptomonētas, kas nebūtu kļuvusi dārgāka. Turklāt Top 5 lielākais pieaugums ir Bitcoin Cash – plus 8,19% diennaktī, līdz 907 $, bet tomēr BCH ir mīnusā pēdējās septiņās dienās (-3,2%). Bitcoin Cash pieauguma iemesls – korekcija augšup pret spēcīgu kritumu iepriekšējās diennaktīs par 2,5%. Ethereum diennakts pieaugums ir pieticīgāks – 7,55%, un kurss 535,6 $, bet pēdējās septiņās dienās tā sadārdzinājās par 1,79%. Iemesls acīmredzams: joprojām iespaido pozitīvais efekts no tā, ka SEC neuzskata ETH par vērtspapīru – un tātad šai kriptovalūtai nav piemērojami visi tie stingrie noteikumi, kas attiecas uz Amerikas fondu tirgū apgrozāmiem aktīviem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top