Visas ziņas

Astoņas valstis, kur veiksmīgi attīstās kriptovalūtu projekti un blockchain tehnoloģijas

Kriptovalstis

Rakstnieks, redaktors un futurologs Maikls Spensers stāsta par astoņām valstīm, kur veiksmīgāk attīstās kriptovalūtu projekti, bet blockchain tehnoloģiju atbalsta varas institūcijas un tā ir populāra iedzīvotāju vidū. Raksta oriģināls publicēts vietnē Medium.

Pagaidām vieni dēvē bitkoinu par burbuli un profanāciju – citi apgalvo, ka tā cena pārkāps 40 000 $ atzīmi. Pasaulē ir izvērsies karš starp decentralizēta blockchain atbalstītājiem un centralizētu tehnoloģiju izmantošanu, kas veicina mantisku nevienlīdzību un autoritāru iedzīvotāju kontroli.

Dažādās valstīs tiek ieviestas dažādas pieejas kriptovalūtu regulējumam un fiat naudas pārskaitīšanai uz blockchain. Turklāt šie procesi norit ar dažādu ātrumu, bet likumdevējiem ir dažādi viedokļi.

Lai kā tur arī nebūtu – dažas valstis attiecībā pret biznesa iespējām, kādas sniedz digitālās valūtas, kripto biržas un decentralizēti publiskie blockchain kopumā, ir atvērtākas nekā citas. Blockchain masveida izplatība ir nesaraujami saistīta ar atklātību attiecībā pret kriptovalūtām.

Publicējam to valstu sarakstu, kurās kriptovalūtām un blockchain ir visstabilākās pozīcijas:

Malta

Malta ir zināma kā “blockchain sala”.Valsts institūcijas un regulatori ir veikuši juridiskus pasākumus, kas to demonstrē. Piemēram, Malta – pirmā valsts pasaulē, kur, visticamāk, būs decentralizēta kriptovalūtu banka un analoga fondu birža.  2018. gada 4. jūlijā vietējais parlaments apstiprināja bockchain tehnoloģijas normatīvi tiesisko bāzi. Tādējādi Malta patiešām ir draudzīga attiecībā pret blockchain.

Šveice

Šveices pilsēta Cūga pilnībā pamatoti zināma kā “kripto ieleja”. Šveicei ir tādas valsts reputācija, kur izveidojies kriptovalūtām labvēlīgs augsne. Pirmkārt, Cūga ir kļuvusi par virtuālo valūtu centru, otrkārt, Šveice ir beznodokļu osta kripto investoriem. Bezpeļņas organizācijas DFINITY komanda, kuras galvenais birojs atrodas Cūgā, cenšas apvienot Silīcija un kriptovalūtu ielejas, lai izveidotu jaunās paaudzes pasaules datoru uz Ethereum bāzes.

Igaunija

Mazajām valstīm ir priekšrocība: tās spēj pietiekami ātri adaptēties apkārtējās pasaules izmaiņām. Igaunija – lielisks tā piemērs, spriežot pēc tās attieksmes pret blockchain, kas valsts līmenī tiek ieviests ekonomikā un pilsoņu dzīvē. Kā pasaulē pirmā valsts, kas realizējusi elektroniskās rezidentūras sistēmu un Igaunija plāno kļūt par pasaules līderi blockchain inovāciju ieviešanas sfērā.

Japāna

Japāna vienmēr par mēnešiem – ja ne gadiem – ir apsteigusi citas valstis bitkoina un citu kriptovalūtu izplatīšanas sfērā. Bitkoinu tirdzniecības apjoms Japānā ir viens no lielākajiem pasaulē – daudzās vietējās iestādēs kriptovalūtu jau pilnā sparā pieņem kā maksāšanas līdzekli. Saskaņā ar Nikkei pārskatu, kura dati atspoguļoti Deutsche Bank globālās finanšu stratēģijas jomas eksperta Masao Muraki analītiskajā rakstā, aptuveni 40% bitkoinu tirdzniecības 2017. gada ceturtajā ceturksnī noritēja pārī ar jenu. Tā nav nejaušība, ka leģendārajam bitkoina radītājam ir japāņu pseidonīms. Japāna bitkoina idejai ir daudz tuvāka nekā citas valstis.

Ķīna

Kriptovalūtu un maininga aizliegumam Ķīnā nevajadzētu mūs maldināt – tā ir viena no progresīvākajām valstīm saistībā ar blockchain, jo varas institūcijas ir nolēmušas uz šo tehnoloģiju pārcelt centrālās bankas darbību, kas emitē nacionālo valūtu.

Turklāt Ķīna zināma ar to, ka tās teritorijā strādā tūkstošiem blockchain jaunuzņēmumu. Ķīnas banku konsorciji arī sāk pievērst uzmanību blockchain. Vissvarīgākais – par blockchain un mākslīgo intelektu labvēlīgi noskaņotas ir varas institūcijas, kas aktīvi atbalsta smartkontraktu platformas: NEO, VeChain, Qtum, TRON un citas.

Singapūra

Singapūra var lepoties ar daudziem veiksmīgiem blockchain jaunuzņēmumiem. Daži no tiem ieņem vadošās pozīcijas pēc tirgus kapitalizācijas apjoma. Tuvums Ķīnai un Japānai padara Singapūru par unikālu vietu, kur jaunuzņēmumi izvieto savus centrālos birojus un kurp piesaista pašus redzamākos finanšu sektora talantus. Singapūrā daudzi lielākie blockchain projekti aktīvi sadarbojas ar analogām iniciatīvām Ķīnas varas iestāžu aizgādībā.

Dānija

Dānijas politika saistībā ar kriptovalūtām nav viennozīmīga. No vienas puses, tā ir viena no kriptovalūtām visdraudzīgākajām valstīm pasaulē, kur operācijas ar digitālo naudu tiek apliktas un nulles nodokli, tomēr šī gada maija beigās dāņu lielākās bankas pārtrauca digitālo valūtu tirdzniecību.

Dienvidkoreja

Ņemot vērā kriptovalūtu biržu skaitu valstī, Dienvidkoreja patiesi ieņem unikālu pozīciju. Dienvidkorejā ir koncentrētas daudzas augstskolas un tehnoloģiju inovāciju centri, tā var lepoties ar visur esoša ātrgaitas interneta piekļuvi. Šo faktoru kopums padara to unikālu. Korejieši ir ļoti progresīvi kriptovalūtu atzīšanas jautājumā. Pieaug ar blockchain saistīto pasākumu skaits un apjoms. Piemērs – Korejas blockchain nedēļa.

Arī citas valstis ir pieminēšanas vērtas. Krievija izceļas ar to, ka tur universitāšu kursos iekļauj tādus studiju kursus – kā blockchain un kriptovalūtas. ASV kriptovalūtu biržas sāk strādāt kā brokeri un mēģina sakārtot savu darbību atbilstoši regulatoru standartiem, kas tiem ļauj piesaistīt lielus investorus. Kanādā blockchain izmanto valsts institūciju darbā, veselības aizsardzības sfērā, tehnoloģijas un inovācijas tiek pētītas akadēmiskajā vidē.

Daudzi kriptovalūtu un blockchain izplatīšanas aspekti saistās ar ICO jaunuzņēmumiem un kripto biržām. Digitālajām valūtām pievēršas zināmas globālās kompānijas, bankas un banku konsorciji. Blockchain un kriptovalūtas ir ļoti jaunas – bet valstis, kas investē to attīstībā, jau gūst no tā vērā ņemamu ekonomisko labumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top