Biržas

Drošāko kriptovalūtu biržu saraksts

Drošākās kriptovalūtu biržas

Kriptovalūtu tēma pasaulē nezaudē savu popularitāti. Katru dienu parādās jaunas ziņas par kursu kāpumu vai kritumu, par hakeriem, kas nolaupa monētas lietotājiem, vai  izspiedējprogrammām, kas prasa izpirkumu bitkoinos. Neraugoties uz kriptovalūtu kursa krišanos, tās turpina būt svarīgs maksājumu līdzeklis kibertelpā. Piedāvājam drošāko kriptovalūtu biržu sarakstu saskaņā ar SecureNews redakcijas viedokli.

Bittrex – strādā no 2014. gada un šai laikā ir paspējis kļūt par vienu no lielākajām un pats svarīgākais – drošākajām biržām. Bāzējas (ASV).

Lai reģistrētos, sākumā jāaizpilda forma: jāievada lietotājvārds un parole (vismaz astoņi simboli, obligāti jāizmanto lielie un mazie burti, kā arī skaitļi). Konta aktivizēšanai jāseko saitei Bittrex vēstulē, kas tiks nosūtīta uz pastkastīti.

Taču tas vēl nav viss, jo Bittrex ir obligāta lietotāju verifikācija. Ja neesat veicis procedūru, tad nevarēsiet izvadīt līdzekļus no sava konta. Verifikācijai nepieciešams anketā norādīt pilnu vārdu, dzimšanas datumu, dzīvesvietas adresi un pasta indeksu, kā arī pases numuru (pēc izvēles).

Ievērības cienīgs ir fakts, ka atšķirībā no citām biržām, lai verificētos Bittrex, nav nepieciešams lejupielādēt skenētus dokumentus. Jūs tikai ievadāt datus, kurus serviss pārbauda patstāvīgi. Procedūras veiksmīgas norises gadījumā klientam rodas iespēja izvadīt līdz trīs bitkoiniem katru dienu.

Turklāt tiem, kas vēlas katru dienu izvadīt 3 – 100 bitkoinus, pieejama ir funkcija Enhanced Verification (padziļināta verifikācija).

Pēc konta izveidošanas Bittrex ļoti ieteicams ir aktivizēt divfaktoru autentifikāciju.

Vairāk nekā trīs gadu savas pastāvēšanas periodā birža Bitter ir paspējusi pārciest spēcīgu DDoS uzbrukumu. Lai tiktu ar to galā, administrācija īslaicīgi nobloķēja ieeju lietotāju kontos.

Poloniex – viena no vislielākajām kriptovalūtu biržām pasaulē, kuru dibinājis Tristiāns d’Agosta 2014. gada janvārī, bāzējas Sanfrancisko (Kalifornija).

Verifikācija Poloniex ir brīvprātīga: klients var neveikt šo procedūru, ja negatavojas izvadīt summas virs 2000 dolāriem dienā. Tomēr jāatzīmē, ka administrācija jebkurā brīdī var pieprasīt lietotājam apstiprināt savu personību, ja viņa veiktās darbības uzskatīs par aizdomīgām.

Pirms darba uzsākšanas ar servisu biržas administrācija visiem saviem lietotājiem ļoti iesaka pieslēgt divfaktoru autentifikāciju. Ir pieejami divi šīs procedūras līmeņi: bāzes – var noņemt pa 2000 dolāru katru dienu (lai to izdarītu, ir tikai jāapstiprina sava elektroniskā pasta adrese); “uzlabotais” – iespēja izvadīt līdz 25000 dolāru katru dienu (anketā nepieciešams ievadīt dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru, pases numuru, kā arī nosūtīt noskenētu pases lappusi un savu fotogrāfiju ar dokumentu).

Neraugoties uz pietiekami augsto biržas aizsargātības līmeni un to, ka klientu līdzekļi tiek uzglabāti Poloniex offline makos, serviss ir saskāries ar hakeru uzbrukumiem. Tomēr pati administrācija ir lojāla pret cietušajiem klientiem, pilnā apmērā atlīdzinot zaudējumus.

Tā kā šīs biržas pakalpojumu pieprasījums ir liels, tad kiberkrāpnieki mēģina nopelnīt uz labas reputācijas rēķina, izveidojot viltotas Poloniex vietnes un sūtot lietotājiem pikšķerēšanas vēstules (piemēram, ar prasību uzrādīt uzskaites datus). Patiesībā biržas darbinieki nekad nenosūta tamlīdzīgas vēstules.

Jāatzīmē arī, ka Poloniex nav savas mobilās versijas. Tādējādi visas Poloniex mobilās lietotnes ir fikcija.

CEX.IO – kompānija, kas reģistrēta 2013. gadā Londonā, līdz 2015. gadam sniedza parastā maininga pakalpojumus, bet 2016. gadā tai piederēja viens no pašiem lielākajiem bitkoinu ieguves pūliem “GHash.IO”. Patlaban CEX.IO funkcionē kā kriptovalūtu maiņas online serviss.

Lai reģistrētos CEX.IO, lietotājam ir jānorāda elektroniskā pasta adrese, jānorāda parole vai jāizmanto savu konts sociālajos tīklos. Pēc tam, kad anketa ir nosūtīta, lietotājam jāsagaida atbildes vēstule e-pastā un jānosūta apstiprinājums.

Veicot reģistrāciju, klients var tirgot kriptovalūtu biržā noteikto limitu apmērā. Lai saņemtu piekļuvi fiat naudas (leģitīmā valūta: dolārs, eiro un tā tālāk) papildināšanai un izvadīšanai, jāveic verifikācijas procedūra.

Šai nolūkā nepieciešams aizpildīt anketu, norādot personības apliecības numuru, personas datus un dzīvesvietas adresi.

Serviss pieprasīs noskenētu ārzemju pases vai vadītāja apliecības lappusi un klienta foto kopā ar pašu dokumentu. Turklāt jāapstiprina dzīvesvietas adrese ar komunālo pakalpojumu vai sakaru rēķiniem, bankas izrakstiem.

Pēc apstiprināšanas CEX.IO iznīcina nosūtīto informāciju. Tāpēc, atjaunojot dokumentu vai mainot pasi, šī procedūra ir jāatkārto.

CEX.IO strādā pēc principa Know Your Customer (zini savu klientu), kā arī cīņas ar naudas atmazgāšanu (AML), saņēmusi PCI DSS sertifikātu kā atbilstības pierādījumu maksājumu karšu datu industrijas drošības standartiem.

Serviss ļauj (un ļoti iesaka) izmantot divfaktoru autentifikāciju caur zvaniem, sms ziņojumiem vai  Google Authenticator.

Pati birža strādā Lielbritānijas iestāžu uzraudzībā un tāpēc cenšas nodrošināt augstāko uzticamības līmeni. Šobrīd birža nav saskārusies ar lieliem drošības incidentiem.

Livecoin – NVS valstīs populārā birža darbību uzsāka 2014. gadā.
Pirms tirdzniecības uzsākšanas Livecoin ir jāizveido konts, norādot lietotājvārdu, paroli (vismaz 12 simbolu ar ne mazāk kā vienu skaitli un vienu lielo burtu), elektroniskā pasta adrese un referāļa kods (pēc izvēles).

Uz norādīto e-pastu serviss nosūta kodu, kas jāievada vietnē, lai pabeigtu reģistrāciju. Turklāt vēstulē būs ielikta saite, kuru var izmantot apstiprināšanas koda vietā.

Pirmoreiz ieejot jaunajā kontā, ir jāuzstāda PIN kods, kas sastāv no četriem cipariem. Ja kods pazūd, par atjaunošanu nāksies samaksāt.

Pēc reģistrācijas ļoti ieteicams pieslēgt divfaktoru autentifikāciju (Google Authenticator) un ierobežot piekļuvi no svešām IP adresēm. Turklāt drošības nolūkā biržā ir ierobežots darba seansa ilgums, kā arī katru reizi autorizējot lietotāju, serviss parāda unikālu sveicienu.

Biržā nav jāveic konta verifikācijas procedūra, izņemot gadījumu, ja lietotājam ir jāveic bankas pārskaitījums vai līdzekļu izvadei no laukuma.

Birža Livecoin ne reizi nav cietusi nopietnus uzbrukumus. Ja rodas kādas problēmas, birža ātri atjauno savu darbību.

Bitstamp – 2011. gadā dibināja brāļi Kodričs un Demjans no Slovēnijas. Juridiskā adrese reģistrēta Luksemburgā, bet šobrīd Bitstamp darbojas Lielbritānijas jurisdikcijā.

Lai saņemtu piekļuvi tirdzniecībai, ir jāveic vienkārša reģistrācijas procedūra. Lai izveidotu jaunu kontu, ir jāpiekrīt lietotāja līgumam un jānorāda pilns vārds, elektroniskā pasta adrese un dzīvesvietas valsts.

Uz norādīto adresi tiks nosūtīta vēstule ar identifikatoru un paroli jaunajam kontam. Sistēma pieprasīs klientam nomainīt paroli, kas automātiski ģenerēta, ieejot kontā pirmo reizi, obligāti lietojot mazos un lielos burtus.

Pēc tam, lai autorizētos, jāievada sistēmas piešķirtais identifikators un jaunā parole. Nevar izveidot savu lietotājvārdu, tāpēc vajadzētu pierakstīt un droši saglabāt identifikatoru, lai nepazaudētu piekļuvi biržai. Paredzēta iespēja pieslēgt divfaktoru autentifikācijas procedūras. Realizēts servisu atbalsts Google Authenticator un Duo Mobile.

Pēc reģistrācijas obligāti jāveic verifikācijas procedūra. Lai to izdarītu, jāuzraksta pilns savs vārds, adrese, pasta indekss, dzīvesvietas pilsēta un valsts, nacionalitāte un dzimšanas datums.

Turklāt nepieciešams personas apliecības foto, kā arī bankas izraksts vai maksājumu kvīts (ar termiņu ne vairāk par trīs mēnešiem) lai apstiprinātu, ka lietotājs ir anketā norādītās valsts pilsonis.

Līdzekļu izvadei klientam ir jāapstiprina darbība caur ziņojumu, kas nosūtīts uz viņa pastkastīti. Iespējama verifikācija, izmantojot tālruņa numuru.

Diemžēl, neraugoties uz tādiem drošības pasākumiem, 2015. gada sākumā biržu uzlauza hakeri, nozogot aptuveni 19000 bitkoinu, kas tobrīd atbilda 5,3 miljoniem ASV dolāru. Uzlaušana nodarīja būtisku kaitējumu platformas reputācijai, kā arī izraisīja ievērojamu bitkoina kursa kritumu.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrojās, ka hakeri bija rūpīgi izplānojuši uzlaušanu un iepriekš sagatavojušies. Viņi veica uzbrukumus Bitstamp darbiniekiem. Visa nauda, kas glabājās “aukstajos” makos, palika pie īpašniekiem, jo birža tādām glabātuvēm izmanto multiparaksta tehnoloģiju.

Coinmama – Izraēlas birža, kuru izveidoja Nimrods Grubers un Ilans Šusters 2013. gada aprīlī.

Tā kā birža mijiedarbojas ar Amerikas regulatoru – ASV Finanšu ministriju, pasākumu cīņai ar naudas atmazgāšanu un principa Know Your Customer ietvaros tā no lietotājiem pieprasa identifikācijas datus.

Reģistrācijas gaitā lietotājam jānorāda savs vārds, elektroniskā pasta adrese un dzīvesvietas valsts. Lai varētu pirkt bitkoinus vai Ethereum, jāveic verifikācijas process.

Verifikācijas formā jānorāda pilns vārds, dzimšanas datums, dzimums, dzīvesvietas adrese un bankas kartes numurs. Personas dati, pēc biržas pārstāvju teiktā, tiek šifrēti un nosūtīti uz drošiem serveriem, kas pieder Coinmama.

Verifikācijas process ietver arī personas apliecības (pases, ID kartes vai vadītāja apliecības) fotogrāfijas nosūtīšanu. Dažu stundu laikā (maksimums vienas dienas) konts tiek verificēts un aktivizēts. Visbiežāk birža atsakās aktivizēt sliktas kvalitātes fotoattēlu dēļ, tāpēc attēliem jābūt ar augstu izšķirtspēju.

Coinmama neuzglabā lietotāju līdzekļus, bet tā vietā pārdod savus bitkoinus. Lietotājam ir tikai jānorāda maka adrese, kur viņš vēlas nosūtīt bitkoinus vai Ethereum.

Pagaidām Coinmama ne reizi nav bijusi noplūdes vai uzbrukumu objekts, un tas patiešām ir iespaidīgi.

– birža, kas bāzējas Prāgā, savu darbību sāka 2014. gadā. Changelly tiek pozicionēta kā “tiltiņš” starp lietotājiem un tirdzniecības platformām, tādām, kā Bittrex un Poloniex.

Visos lietotāju kontos tiek izmantota divfaktoru autentifikācija un aizsargāts protokols HTTPS. Changelly nenodarbojas ar lietotāju ietaupījumu uzglabāšanu. Visas monētas vienkārši tiek apmainītas un nekavējoties nosūtītas uz lietotāju makiem. Tā kā  Changelly nepieprasa apstiprinājumu pa elektronisko pastu, visas transakcijas var palikt anonīmas.

Izveidojot kontu Changelly, ir tikai jāievada sava elektroniskā pasta adrese. Ja jūs esat nejauši aizmirsis paroli, vienkārši noklikšķiniet attiecīgo taustiņu un uz adresi tiks nosūtīta vēstule ar instrukcijām paroles atjaunošanai.

Changelly nav saistīta ar lieliem incidentiem, kas var liecināt par augstu drošības līmeni.

Neraugoties uz to, ka materiālā minētie servisi tiecas maksimāli nodrošināt lietotājus un aizsargāt viņu līdzekļus no ļaundariem, jāatceras, ka birža vispirms jau ir vieta, kur kriptovalūtu tirgo, nevis to uzglabā.

Visdrošākā vieta elektronisko ietaupījumu uzglabāšanai ir tā dēvētie “aukstie” offline maki. Turklāt nav ieteicams visu savu naudu glabāt vienā vietā, lietojiet dažādus servisus, lai izvairītos no lieliem zaudējumiem. Un visbeidzot pats galvenais: par savu un savu līdzekļu drošību mums jārūpējas pašiem, tāpēc, reģistrējot kontu kriptobiržā (un vispār jebkurā laukumā), izmantojiet maksimāli sarežģītu paroli, kā arī divfaktoru autentifikāciju.

Šie vienkāršie noteikumi palīdzēs jums pasargāt jūsu ietaupījumus.

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top