Tehnoloģijas

Kriptovalūtu summārā kapitalizācija sasniegusi 2,4 trilj. dolāru

Kriptovalūtu kapitalizācija 2021

Foto: Unsplash

Digitālo aktīvu tirgū joprojām ienāk finanšu plūsmas, kā rezultātā visu tādu aktīvu summārais vērtējums maijā sasniedza vēsturisko maksimumu – 2,4 trilj. dolāru. Jāatzīmē, ka šobrīd daudzi aktīvi demonstrē spēcīgāku cenu dinamiku, nekā bitkoins.

Turklāt bitkoins ar 98% pieaugumu kopš šī gada sākuma izskatās tāpat, kā situācija ar zeltu un ASV galvenajiem fondu indeksiem: ja Dow Jones un Nasdaq atjauno vēsturiskos maksimumus, tad dārgmetāls pēdējo 12 mēnešu laikā parāda vāju pieaugumu – 5,03%, un kopš šī gada sākuma vispār uzrāda negatīvu dinamiku (4,61%).

Kripto sfērā, ņemot vērā Dogecoin cenas rekordaugsto kāpumu par 14054% kopš šī gada sākuma, bitkoins ar tā pieaugumu izskatās ļoti blāvi – un daži eksperti to aplūko kā “digitālo zeltu”, proti – kā konservatīvu investēšanas variantu kripto sfērā.

Vēl viens svarīgs moments ir tas, ka līdzekļu pieplūde vērojama ne tikai Dogecoin. Kopš šī gada sākuma rekordliels pieaugums tiek fiksēts digitālajiem aktīviem  Solana (+2818%), Terra (+2435%), BTT: (+2267%), Ethereum Classic (+1609%), Binance Coin (+1605%), VeChain (+1017%), Cardano (+743%), Uniswap (+718%), XRP (+615%), Filecoin (+528%), Polkadot (+331%), Ethereum (+378%) un Litecoin (+174%).

Starp šiem digitālajiem aktīviem ir gan tādi, kas ir natīvi projektu tokeni ar perspektīvām inovācijām, gan tādi, kuru liktenis – kā gadījumā ar XRP – nav noteikts pat no tāda viedokļa, kā attieksme pret tiem no Amerikas Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) puses. Vienīgais, kas apvieno šis digitālos aktīvus, ir to milzīgais ienesīgums kopš gada sākuma.

Turklāt interesanti, ka Amerikas lielākās kripto biržas Coinbase akcijas pašlaik tiek tirgotas par 40 % no maksimuma pēc nesen veiktā IPO. Tādējādi investori, ja viņi orientējas uz tādām inovācijām – kā blokķēde un digitālie aktīvi – izvēlas ieguldīt līdzekļus tieši digitālajos aktīvos, un nevis Coinbase akcijās, kas tomēr joprojām ir svarīgs kripto sfēras infrastruktūras dalībnieks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top