Tehnoloģijas

Viedoklis: Kazahstānā interneta atslēgšanas ietekme uz bitkoina vērtības krišanos ir pārspīlēta

Kriptovalūtu mainings Kazahstāna

Bitkoina vērtības kritums no 5. līdz 7. janvārim kļūdaini tiek saistīts ar Kazahstānas kriptovalūtas ieguves centru darbības pārtraukšanu interneta atslēgšanās dēļ, uzskata “Arcane Research” analītiķi.

“Kazahstānā notiekošo protestu dēļ bitkoinu hešreita likme bija nokritusies par 12%, taču būtu nepareizi uzskatīt to kā vienīgo iemeslu šīs cenas kritumam,”atzīmēja eksperti.

Analītiķi atgādināja, ka 5. janvāra vakarā FED (Federālā rezervju sistēma) iesniedza pēdējās sanāksmes protokolu ar skaidrākiem signāliem par to, ka monetārā politika ir kļuvusi stingāka.

Komiteja neizslēdza aktīvu bilances vērtības samazināšanos gandrīz uzreiz pēc pirmās bāzes likmes palielināšanas. Jāatzīmē, ka šīs bilances vērtības samazināšanās tempa dinamika ir bijusi straujāka nekā 2017. gada oktobrī, kad regulators arī ierobežoja kvantitatīvo politikas mīkstināšanas programmu.

Bitkoina cena 2022. gada janvāris

Avots: Arcane Research

Bitkoina vērtība samazinājās par 4,5% pirmajā stundā pēc protokola publicēšanas, savukārt S&P 500 indekss noslīdēja par 1%. Raugoties uz šādu bitkoina vērtības samazināšanās dinamiku, “Arcane Research” paskaidroja, ka tieši ziņas no FED puses, nevis interneta atslēgšana Kazahstānā, izraisīja strauju bitkoina vērtības kritumu.

Eksperti uzsvēra, ka pēdējo mēnešu laikā ir pieaugusi bitkoina korelācija ar akciju tirgu. Analītiķi tirgus reakciju uz interneta slēgšanu Kazahstānā nodēvēja par nejaušību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top