Tehnoloģijas

Baltkrievijā parakstīts Rīkojums par virtuālo maku adrešu reģistru

Kriptovalūtu maki Baltkrievija

Aleksandrs Lukašenko 14. februārī parakstīja Rīkojumu Nr. 48 “Par virtuālo maku adrešu (identifikatoru) reģistru un kriptovalūtu aprites īpatnībām”.

Baltkrievija konsekventi attīsta tiesisko lauku ar digitālajiem aktīviem saistītās darbības regulēšanai un atšķirībā no daudzām citām valstīm atļauj digitālo valūtu brīvu apriti. Tajā pašā laikā tas prasa pastāvīgu situācijas monitoringu un nepieciešamības gadījumā regulatīvo normatīvu papildināšanu un precizēšanu. Tostarp – lai izslēgtu aizliegtas darbības ēnu finansēšanas gadījumus. Šai nolūkā Lukašenko parakstīja Rīkojumu “Par virtuālo maku adrešu (identifikatoru) reģistru un kriptovalūtu aprites īpatnībām”. Dokuments paredz, ka Augsto tehnoloģiju parks izveido pretlikumīgās darbībās izmantoto virtuālo maku adrešu reģistru un nosaka tā funkcionēšanas kārtību.

Šai normai ir jāaizsargā digitālo aktīvu tirgus dalībnieki no īpašuma zaudēšanas un jānovērš nejauša iesaistīšanās ar likumu aizliegtā darbībā, bet tas ir arī vēl viens solis, kā esoša vara vēlas ierobežot opzīcijas finasējuma avotus. Ar reģistra esamību protams nebūs iespējams nobloķēt vienu vai otru kriptovalūtu maku, bet pie veiksmīgas apstākļu sakritības, tā īpašniekus var arī izskaitļot, vai liegt veikt atsevišķas darbības .

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top