Visas ziņas

Kriptovalūtu maks Ballet. Vai tas ir tā cenas vērts?

Kriptovalutu asukstais maks Ballet

 

2019. gada septembrī biržas BTCC vadītājs Bobijs Lī prezentēja savu kriptovalūtu maku Ballet kā parastu metāla karti. Pašas kripto adreses izveides process pilnībā gulstas uz kompānijas pleciem, lietotājam ir tikai jāiegādājas karte un jārīkojas ar savām monētām. Vai maks ir tik labs, vai tomēr mīnusu ir vairāk?

Portāla Decrypt žurnālists palūdza Bobijam pastāstīt vairāk par Ballet izstrādi, atbildot viņš nosūtīja viņam karti un pārliecināja, ka tā ir kaut kas lielāks, nekā parasts metāls ar iespiestu QR kodu. Lai gan – kā izrādījās – ar Ballet viss nav tik gludi, kā pirmajā acumirklī varētu šķist.

Vai ir vērts pirkt Ballet kriptovalūtu maku?

Atgādinām – pašas Ballet kartes cena ir 35 dolāri. Pēc Lī sacītā – karte ir kriptovalūtu papīra maka uzlabota versija.

Papīra maks – tas ir fizisks nesējs (nav obligāti jābūt papīra) ar iespiestu QR kodu. Skenējot kodu, lietotājs iegūst piekļuvi savām monētām. Papīra makā bitkoini ir pilnībā pasargāti no hakeriem internetā, tomēr tos var pazaudēt, ja maka īpašnieks pazaudē nesēju. Tā izveidošanas instrukcija ir atsevišķā materiālā.

Ballet kriptomaks

Karte Ballet izgatavota no nerūsējošā tērauda. Uz tās ir divi QR kodi: pirmais ir maka publiska adrese, bet otrais – izvietots zem pirmā – ir privāta atslēga. Citā vietā uz kartes ir iegravēta paroles sidfrāze un unikāls maka sērijas numurs. To var arī sinhronizēt ar firmas lietotni Ballet Wallet App.

Decrypt žurnālistam testēšanai Lī nosūtīja metāla karti ar logotipu “REAL BITCOIN”, taču pašu maku var izmantot ne tikai BTC, bet arī vairākiem vispopulārākajiem altkoiniem.

“Ar kopīgām pūlēm mēs esam izveidojuši pievilcīgu risinājumu darbam ar kripto. Cilvēkiem, kuriem nav Caltech un MIT piešķirts doktora grāds informātikā”.

Lī apgalvo – klienti var nešaubīties, ka kompānijai nav piekļuves viņu privātajām atslēgām. Jo QR kodus ir drukājušas neatkarīgas Ballet struktūrvienības dažādās vietās, tāpēc jaunuzņēmuma komanda nevar asociēt noteiktu kombināciju ar konkrētu maku.

“Mēs kā kompānija mērķtiecīgi izvēlamies biznesa modeli, saskaņā ar kuru, neuzglabājam visu maku privāto atslēgu kopiju”.

Kriptomaks Avots: Master The Crypto

Bet jaunie lietotāji vienalga var saskarties ar kriptoindustrijas skarbo realitāti, ja pazaudēs karti.

“Ja jūs iemaksāsiet kriptovalūtu šajā makā, bet pēc tam karti pazaudēsiet (nejauši izmetīsiet vai to nozags), tad jums ļoti nepaveiksies. Godīgi – tādā gadījumā es nekā nevaru palīdzēt atjaunot karti”.

Lietotne sinhronizācijai ar Ballet tamlīdzīgā situācijā arī ir bezjēdzīga: pēc kartes pazaudēšanas jūs vienalga varēsiet saņemt kriptovalūtu, taču izvadīšanai vajadzīgs tas pats QR kods. Starp citu – pats maka adreses kods nav iegravēts metālā, bet uzlīmēts uz plastmasas uzlīmes. To ir diezgan viegli pazaudēt – pēc uzlīmes noņemšanas, lai skenētu privāto atslēgu, to uzlīmēt atpakaļ nav nemaz tik vienkārši.

Ja karte nonāks krāpnieku rokās, tad varat uzreiz atvadīties no monētām – viņiem atliek tikai nokļūt līdz kodam ar privāto atslēgu, lai izvadītu monētas. Kompānija Ballet neatjauno uzlīmes ar QR kodu, tāpēc rezerves uzlīmes izdrukāšana atkarīga tikai no paša lietotāja.

Vai tāda karte ir vērta 35 dolārus? Domāju, ka tā ir pārāk augsta cena parastam metāla gabalam ar uzlīmēm. Savu īpašību ziņā tā maz atšķiras no parasta papīra maka, jo QR kodi no Ballet var atlīmēties. Ja vēlaties sev drošu maku, tad piedāvātājai pielieciet vēl pāris desmitus eiro un iegādājieties pilnvērtīgu aparatūras maku – tādu kā Trezor vai Ledger.

Turklāt kripto entuziastu  vajadzētu atbaidīt jau tam faktam, ka adreses un visas paroles ģenerē pati kompānija. Kāpēc klientam ir jāuztic savu līdzekļu drošība jaunuzņēmumam, pat ja tas pārliecina par pilnīgu atslēgu ģenerēšanas procesa slepenību? Nav zināms.

Kopumā lietotāji maksā 35 dolārus par slinkumu un lietotni. Papīra maku tomēr nav nemaz tik grūti izveidot – un vēl to var izdarīt gandrīz par velti. Un arī privātās atslēgas neviens iepriekš nebūs redzējis.

Kur var nopirkt Ballet maku?

Links uz izstrādātāju mājaslapu.

CRYPTOCURRENCY HARDWARE WALLET

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top