Tehnoloģijas

Irānā starptautiskos norēķinus atļauj veikt kriptovalūtā

Kriptovalūtu maksājumi Irānā

Irānas Islāma Republikas varas iestādes plāno izveidot platformu, kurā vietējās kompānijas par eksportu un importu varēs norēķināties ar digitālajām valūtām.

Irānas Centrālā banka (CBI) panākusi vienošanos ar Irānas Rūpniecības un tirdzniecības ministriju par platformas izveidi uz CB kriptovalūtu platformas un valdības Kompleksās tirdzniecības sistēmas bāzes. Platformai būtu jāļauj kompānijām ar ārvalstu partneriem norēķināties ar kriptovalūtu.

Irānas Tirdzniecības veicināšanas organizācijas (TVO) vadītājs Alirezas Peimans-Paks paziņoja, ka viss jau ir gandrīz gatavs valsts kripto platformas un tirdzniecības sistēmas integrācijai un drīzumā varēs veikt pirmās transakcijas:

“Mēs pabeidzam izstrādāt platformas darbības mehānismu. Tai būtu jānodrošina importētājiem un eksportētājiem jaunas starptautisko darījumu iespējas”.

Alirezas Peimans-Paks paskaidro – kriptovalūtu izmantošana samazina iespējas, ka importētāji tiks pakļauti sankcijām. ASV atbalsta gandrīz pilnīgu ekonomisko embargo pret Irānu – tostarp visu veidu importa aizliegumu, tai skaitā ekonomikas naftas, kuģniecības un banku sektora kompānijām.

Tieši šī iemesla dēļ Irānas valdība ir nolēmusi pāriet uz norēķiniem kriptovalūtā, lai saglabātu starptautiskās tirdzniecības apjomus.

Avots: Ilna

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top