Tehnoloģijas

Kripto piramīdas dibinātājs nonācis cietumā. Kā viņš upuriem izkrāpa miljoniem dolāru?

Kripto piramīda

Krāpšanas shēmas ar nosaukumu My Big Coin dibinātājs Rendals Kreiters tika notiesāts uz astoņiem gadiem cietumā, turklāt maldinātajiem upuriem viņam ir arī jākompensē vairāk nekā 7,6 miljoni dolāru. Šo jaunuzņēmumu Kreiters dibināja 2013. gadā un tas darbojās līdz pat 2017. gadam kā maksājumu platforma. Projekta komanda paziņoja, ka visi platformā izvietotie tokeni bija pilnībā nostiprināti ar zeltu, un My Big Coin it kā pat bijusi partnerība ar Mastercard. Kā saprotams dažus gadus vēlāk – šādi paziņojumi bija nepieciešami tikai klientu uzmanības piesaistīšanai.

Izrādās, ka pirms kraha kompānijai bijušas tik pamanāmas finansiālās problēmas, ka tā tostarp izmantojusi jauno lietotāju naudu, lai veiktu izmaksas esošajiem lietotājiem.

Protams, ka šāda veida aktivitāte pārkāpj pakalpojumu sniegšanas noteikumus klientiem, kuri noteikti nenovērtētu šo risinājumu.

Saskaņā ar Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu ministrijas jaunāko preses relīzi – Kreiteram spriedumu pieņēma Amerikas Savienoto Valstu apgabaltiesas tiesnese Denīze Kaspere Masačūsetsas štatā. Turklāt federālā žūrija notiesāja Kreiteru pēc četriem apsūdzības krāpšanā punktiem, trim apsūdzības par nelikumīgām naudas operācijām punktiem un vienu apsūdzības par nelicencētu naudas pārskaitījumu biznesu punktu.

Savas pastāvēšanas laikā My Big Coin paspēja piesaistīt diezgan daudz lietotāju. Papildus veiksmīgām “partnerībām” – to pozicionēja arī kā kripto biržu, kurā digitālos aktīvus var apmainīt pret ASV dolāriem.

Kopumā Kreiteram un viņa līdzdalībniekiem izdevās nozagt aptuveni 7,6 miljonus dolāru. Ievērojama daļa no šīs summas tika iztērēta par nekustamajiem īpašumiem un dārgām automašīnām. Vēl viens miljons aizgāja par antikvariātu, dārglietām un mākslas darbiem.

Amerikas Savienoto Valstu prokurors Reičela Rolinsa savā paziņojumā piebilda, ka Kreitera nodarītais kaitējums viņa upuriem radīja nopietnu triecienu un finansiālas grūtības.

Gandrīz četrus gadus misters Kreiters uzturēja bezkaunīgu krāpšanas shēmu, medījot investorus un klientus, kuri noticēja viņam un viņa viltus biznesam, kā rezultātā upuri zaudēja vairāk nekā 7,5 miljonus dolāru.

Pat pēc sprieduma pieņemšanas Kreiters turpināja aizstāvēt savu nevainību – YouTube videoklipā paziņojot, ka My Big Coin kredītkarte patiešām ir pastāvējusi. Turklāt viens no projekta investoriem it kā zem zvēresta sniedzis liecības, ka vairākkārt izmantojis šo karti. Šeit minētais video.

;

Pēc Kreitera aiz restēm pavadītā laika viņam tiks piemērota uzraudzība turpmākos trīs gadus.

Avots: Cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top