Tehnoloģijas

Džeks Dorsijs par kripto maku regulācijas noteikumiem

FINCEN ASV

Twitter līdzdibinātājs un Square ģenerāldirektors Džeks Dorsijs FinCEN piedāvātos jaunos kriptovalūtu maku regulācijas noteikumus nosaucis par nozari graujošiem.

Oktobra vidū Finanšu noziegumu apkarošanas tīkls (FinCEN) ierosināja bankām un finanšu iestādēm pieprasīt kriptovalūtu maka lietotāja identifikāciju, ja transakcijas apjoms pārsniedz 3 000 $. Ja darījuma summa pārsniedz 10 000 $ – tad uzņēmumiem jāsniedz ziņojums FinCEN.

Šie pastiprinātie noteikumi vērsti uz to, lai novērstu izspiedējprogrammu uzbrukumus, naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no sankcijām. Komentāru pieņemšanai saistībā ar piedāvāto regulējumu resors atvēlēja tikai 15 dienas (līdz 4. janvārim) – standarta 60 dienu vietā. Tiks īss laiks un FinCEN piedāvājums izraisīja arī juristu un daudzu kriptovalūtu kopienas dalībnieku neizpratni.

Square vadītājs regulatoram nosūtījis arī savus komentārus par šo jautājumu. Dorsijs uzskata, ka, ja FinCEN noteikumi tiks apstiprināti, tad tas stimulēs kriptovalūtu lietotājus izmantot neregulējamus servisus un nekastodiālus makus ārpus ASV robežām. Cilvēki sāks izvairīties no regulējamām organizācijām transakciju ar kriptovalūtām veikšanai, lai vienkāršotu savu digitālo aktīvu pārskaitīšanu.

Pēc Dorsija sacītā – tehnoloģiskie ierobežojumi var apgrūtināt identifikāciju un FinCEN nepieciešamās informācijas vākšanu par kontrahentu. Rezultātā FinCEN pilnībā zaudēs spēju izsekot transakcijas kriptovalūtu telpā. Turklāt tāda regulējošās institūcijas iniciatīva “pilnībā pazudinās” visas ASV inovācijas blokķēdes un kriptovalūtu jomā.

Rudenī kompānija Square investēja bitkoinā 50 milj. $. Dorsijs kriptovalūtu iegādi uzskata par alternatīvu veidu, lai piedalītos starptautiskajā naudas sistēmā. Tāpēc Dorsijs FinCEN prasības nosaucis par “apgrūtinošām”, jo tās traucēs Square izmantot kriptovalūtas kā instrumentu ekonomisko iespēju paplašināšanai un liegs kompānijai iespēju konkurēt ar citām kompānijām ar vienādiem noteikumiem.

Avots: Coindesk

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top