Tehnoloģijas

Viedoklis: Vai ir iespējama ievērojama kriptovalūtu tirgus izaugsme līdz 2022. gada beigām?

Viedoklis: Vai ir iespējama ievērojama kriptovalūtu tirgus izaugsme līdz 2022. gada beigām?

Auditorfirmas KPMG analītiķu paziņojuši, ka investīciju aktivitātes samazināšanās izraisīs to, ka kriptovalūtu nozare 2022. gadu noslēgs ar rezultātiem, kas ir krietni zemāki salīdzinajumā ar iepriekšējo gadu.

Apkopojot 2022. gada pirmā pusgada provizoriskos rezultātus – KPMG analītiķi pavēstījuši, ka kriptovalūtu tirgū tiek fiksētas globālas investoru profila izmaiņas. Ja līdz 2018. gadam ievērojama daļa investīciju ienāca no mazumtirdzniecības investoriem, tad tagad lielu daļu veido institucionāļi.

Tas ir izraisījis ievērojamas izmaiņas ar kripto aktīviem saistīto risku uztverē. Ja no mazumtirdzniecības investora viedokļa kripto aktīvi absolūti nekorelē ar tradicionālajiem aktīviem, tad no investīciju riska viedokļa institucionālajiem investoriem – tie darbojas ļoti līdzīgi.

Viedoklis: Vai ir iespējama ievērojama kriptovalūtu tirgus izaugsme līdz 2022. gada beigām?

 

Pagājušajā gadā institucionālie investori nozarē ieguldīja rekordlielu summu 32,1 miljarda dolāru apmērā. Tomēr šogad – pēc kriptovalūtu industrijai nozīmīgu kompāniju bankrotu sērijas – institucionālo investoru stratēģija ir kardināli mainījusies.

Daļa investoru ir būtiski mazinājuši savu aktivitāti, kamēr citi tiecas uz rekapitalizāciju, lai samazinātu potenciālos riskus. Rezultātā pēc rekordaugsta kāpuma iepriekšējos gados – 2022. gada pirmajā pusgadā globālās investīcijas nozarē nokritās līdz 14,2 miljardiem dolāru.

Novērtējot tirgus pašreizējo potenciālu – KPMG analītiķi secinājuši, ka – tā kā investīcijas likvīdās kriptovalūtās un blokķēdē joprojām stabili samazinās, tad līdz 2022. gada beigām nevajadzētu gaidīt nekādu būtisku tirgus pieaugumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top