Tehnoloģiju ziņas

Kriptovalūtu tirgus pavasara tendences – stabilās monētas sasniedz jaunu maksimumu, apstiprina jaunus spot ETF Honkongā, jauns Bitcoin protokols un Toncoin atgriešanās

Kriptovalūtu tirgus pavasara tendences

Lai arī aprīlis kriptovalūtām šogad nebija labvēlīgs un kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija samazinājās par 11 %, tomēr paralēli nozarē norisinājās daudzi citi nozīmīgi notikumi, kam ilgtermiņā varētu būt pozitīva ietekme. Tostarp Honkongā tika apstiprināta sešu Bitcoin un Ethereum biržas fondu (ETF) tirdzniecība, savukārt stabilo monētu piedāvājuma palielināšanās apliecina nepārtrauktu kapitāla plūsmas pieaugumu kriptovalūtu tirgū.

Stabilo monētu piedāvājums sasniedz divu gadu maksimumu

Svarīga šā gada tendence ir ASV dolāram piesaistīto stabilo monētu piedāvājuma pieaugums par 22,5 %.  Līdz aprīļa beigām kopējais piedāvājums bija sasniedzis jau 160 miljardus ASV dolāru, kas ir augstākais līmenis gandrīz divu gadu laikā. Stabilo monētu piedāvājuma kāpums ir viens no būtiskiem tirgus augšupejas rādītājiem, kas apliecina augošo pieprasījumu pēc kriptovalūtām.

Jauni spot ETF – Honkongā

Nozīmīgs notikums aprīlī bija arī jaunu kriptovalūtu ETF jeb biržā tirgoto fondu apstiprināšana Honkongā. 30. aprīlī šajā Āzijas finanšu centrā darbu sāka trīs Bitcoin (BTC) spot ETF un trīs Ethereum (ETH) spot ETF. Lai arī šis kriptovalūtu tirgus ir mazāks nekā ASV, tomēr tas apliecināja tālāku kriptovalūtu pieņemšanu tradicionālajā finanšu sistēmā un var radīt pozitīvu ilgtermiņa impulsu abām vadošajām kriptovalūtām.

NFT tirgū dominē Bitcoin kolekcijas

Līdzīgi kā kriptovalūtu tirgus kopumā, arī NFT tirgus aprīlī piedzīvoja nozīmīgu kritumu. Salīdzinājumā ar martu NFT tirdzniecības apjomi aprīlī saruka par 21 %, līdz 1,11 miljardiem ASV dolāru. NFT tirgus tendences aprīlī pilnībā noteica Bitcoin kolekcijas, un četras no piecām apgrozījuma ziņā lielākajām kolekcijām bija tieši Bitcoin tīkla NFT kolekcijas – Ordinals, PUPS, WZRD un NodeMonkes. To kopējais tirdzniecības apjoms sasniedza 423 miljonus ASV dolāru.

Savukārt Ethereum tīkla NFT kolekcijām aprīlī bija vājš sniegums, tostarp tādu tīkla vadošo NFT kolekciju kā CryptoPunk un Bored Ape Yacht Club apgrozījums attiecīgi sasniedza tikai 26 un 25 miljonus ASV dolāru.

Bitcoin tīklā kopumā NFT apgrozījums aprīlī sasniedza 567 miljonus ASV dolāru, Ethereum tīklā – 241 miljonu ASV dolāru, bet Solana tīklā – 153 miljonus ASV dolāru. Bitcoin tīklā tas bija samazinājums par 5 %, savukārt Ethereum un Solana tīkli abi piedzīvoja aptuveni 50 % kritumu.

Jauns Bitcoin protokols

20. aprīlī Bitcoin tīklā darbu uzsāka jauns protokols – The Runes Protocol, kas uzreiz iekaroja lielu popularitāti, nodrošinot vairāk nekā 33 % no visiem tīklā veiktajiem maksājumiem (vairāk nekā 130 miljoni ASV dolāru). Runes tiek uzskatīts par labāku alternatīvu 2023. gadā palaistajam BRC-20 protokolam, kas ir salīdzinoši mazāk efektīvs un ar mazāku funkcionalitāti.

Toncoin atgriešanās

Pretēji kopējām tirgus tendencēm, izaugsmi aprīlī un maija sākumā turpināja uzrādīt Toncoin (TON). Jau martā Toncoin atgriezās starp desmit lielākajām monētām pēc tirgus kapitalizācijas un noguldījumu ziņā sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 170 miljonus ASV dolāru. Tīkla aktivitātes pieaugumu apliecināja arī mēneša aktīvo adrešu skaita palielinājums vairāk nekā divas reizes – no 744 000 martā līdz 1,7 miljoniem aprīlī.

Toncoin tīkla aktivitātes pieaugumu lielā mērā veicināja “The Open League” iniciatīva, ar mērķi piesaistīt miljoniem Telegram lietotāju. Galvenais stimuls bija 30 miljonu TON monētu (aptuveni 115 miljonu ASV dolāru) piešķiršana kopienai, lai veicinātu lietotāju un izstrādātāju aktīvu iesaistīšanos.

Plašāk ar pētījumu iespējams iepazīties Binance mājaslapā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top