Biržas

Vai kriptovalūtu zādzība drīzumā kļūs bezjēdzīga?

Diennakti pēc uzlaušanas Singapūras kripto birža Bitrue atjaunoja darbību. Atgādinām – hakeri no biržas karstā maka nozaga 9,3 miljonus tokenu XRP un 2,5 miljonus ADA. Biržas cietušie lietotāji pat varēs saņemt kompensāciju.

Sākotnēji problēmu pasniedza kā “sistēmas pārslodzi”, tomēr rezultātā šīs 15-18 stundas biržas darbiniekiem bija īsts murgs. Kā teikts oficiālajā paziņojumā – “27. jūnijā vienos naktī hakeris izmantojis ievainojamību risku vadīšanas grupas otrā audita laikā”. Tas ļāva viņam iegūt piekļuvi apmēram 90 lietotāju personīgajiem līdzekļiem.

Tobrīd ļaunprāša rokās nonāca 9,3 miljoni XRP un 2,5 miljoni tokenu ADA. Jāatzīmē, ka viņš uzreiz pārskaitīja tokenus uz kripto biržām Huobi Global, Bittrex, ChangeNOW un Binance kontiem, kas tos steidzami iesaldēja pēc attiecīga paziņojuma. Pēc tam biržas pārstāvji publicēja jaunu uzrunu lietotājiem.

“Mēs priecājamies paziņot, ka autorizācijas sistēmā un treidinga servisi atkal ir pieejami. Turklāt visu skarto kontu bilance tiks atjaunota atbilstoši Bitrue apdrošināšanas polisei. Liels paldies visiem, kas mūs atbalstīja.”

Galarezultātā samērā nelielajai biržai izdevās atjaunot reputāciju, pateicoties savlaicīgai informēšanai un pastāvīgai situācijas kontrolei. Turklāt neiztika arī bez dažu citu biržu palīdzības.

Pēc Bitrue uzlaušanas Binance ģenerāldirektors Čanpens Čžao paziņoja par jaunas “krāpšanas apkarošanas sistēmas” izstrādi, kas tiks aktivizēta vistuvākajā laikā.

Tā būs pieejama visiem. Cietušajiem vajadzēs ātri ziņot par uzlaušanu, pēc tam līdzekļi tiks bloķēti. Rezultātā hakeri paliks tukšā, un krāpšanai vairs nebūs nekādas jēgas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top