Visas ziņas

Kristīne Lagarda var kļūt par nākamo ECB prezidenti. Vai kripto kopienai tas būtu ieguvums?

Kristīne Lagarda var kļūt par nākamo ECB prezidenti. Vai kripto tas ir labi!

Viens no iespejamiem variantiem –  ES līderi grib iecelt SVF izpilddirektori Kristīni Lagardu par nākamo Eiropas centrālās bankas (ECB) prezidenti.

Kā SVF vadītāja Lagarda ir parādījusi savu pozitīvo attieksmi pret kriptovalūtām. Iepriekš intervijā CNBC viņa teica, ka kriptovalūtas jau “satricina sistēmu”. Uzskatot blockchain par ievērojamu sasniegumu, viņa arī atbalsta centrālo banku iespēju laist klajā digitālās monētas.

Saskaņā ar pēdējām ziņām – Lagardas kandidatūru izskata kā iespējamo pretendenti uz ECB galveno krēslu.

Lagarda kā iespējamā ECB prezidente

Lai gan Lagarda ir izteikusies par to, lai “pieradinātu un kontrolētu” šo telpu, daudzi analītiķi uzskata, ka viņas loma kriptovalūtām būs pozitīva. Lagarda arī var kļūt par pirmo ECB prezidentu, kas nav ekonomists.

Nesen Lagarda arī teikusi, ka pasaules ekonomikai drīz būs nepieciešams “rupjš plāksteris”. Šķiet – viņas pieeja neizslēgs alternatīvu tehnoloģiju testēšanu ekonomiskās izaugsmes paātrināšanai un eiro glābšanai. Visticamāk, ka šai lomai būs piemērotas digitālās valūtas, par kurām Lagarda jau 2017. gadā teica, ka pret tām “nepieciešams izturēties nopietni”.

Iepriekš viņa arī norādīja, ka starptautiska normatīvi tiesiskā bāze šai nozarei ir “neizbēgama”. Visticamāk, ka ECB Lagardas vadībā pret kriptovalūtām izturēsies draudzīgi, un mēs varam kļūt par lieciniekiem vairākiem oficiāliem centieniem kriptovalūtu regulēšanā un leģitimācijā.

Starptautiskā normatīvi tiesiskā bāze

Lielās finanšu uzņemumi tagad sāk ieguldīt ievērojamus līdzekļus šajā nozarē. Aizvien aktuālāks kļūst jautājums par starptautiskas normatīvi tiesiskās bāzes nepieciešamību, īpaši ņemot vērā kompānijas Facebook plānus. Nesen kļuva zināms, ka Francija vadīs “kriptovalūtu mērķgrupas” izveidi G7 ietvaros.

Lai gan Kristīni Lagardu būtu grūti dēvēt par kriptovalūtu “evaņģēlisti” – taču viņas prezidentūra ECB var radīt piemērotus apstākļus digitālo valūtu telpas uzplaukumam.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top