Visas ziņas

Biržas Binance vadītājs nevēlējās atklāt tās galvenā biroja atrašanās vietu

Kur atrodas Binance galvenā mītne

Konference Ethereal Virtual Summit šogad notika online.  Pasākuma pēdējā diena sākās ar biržas Binance dibinātāja Čanpena Čžao interviju. Viņš 45 minūšu gara sarunā apsprieda dažādas aktuālas tēmas par kripto pasauli.

Čžao sarunājās ar podkāsta Unchained vadītāju Loru Šīnu. Sarunas laikā viņš izteica savas domas par Facebook projektu Libra, stablecoin un Ķīnas nacionālo kriptovalūtu. Tomēr visspilgtākā sarunas daļa bija nobeigumā. Intervijas pēdējās minūtēs Binance vadītājs ļoti izvairīgi atbildēja uz Loras uzdoto jautājumu par biržas galvenā biroja atrašanās vietu.

Kur atrodas birža Binance?

Kur tad atrodas Binance birojs? Pirms atbildam uz šo jautājumu – nedaudz ieskatīsimies pagātnē. Līdz 2020. gada februārim visi uzskatīja, ka birža bāzējas Maltā. Tomēr tad Maltas varas iestāžu pārstāvji sniedza oficiālu paziņojumu – Binance neatrodas viņu jurisdikcijā.

Kopš tā laika tirdzniecības platformas vadība nav informējusi par biroja lokāciju. Proti, platformas lietotāji būtībā nezina, kurā valstī atrodas platformas centrālais birojs. Un tā kā decentralizācijas niša īpaši akcentē caurskatāmību, tad šī īpatnība šķiet dīvaina. Un, protams, ka tā rada jautājumus – tostarp Lorai Šīnai.

Tātad atgriezīsimies pie paša jautājuma par Binance biroja atrašanās vietu. Čžao uz to reaģēja diezgan dīvaini. Viņš novērsa skatienu un atzīmēja tālāk minēto.

“Ziniet, es domāju, ka tajā arī slēpjas viss blokķēdes skaistums…tas ir kā pajautāt – kur atrodas bitkoina birojs, jo bitkoinam taču nav biroja”.

Pēc Čanpena teiktā – kompānijai ir daudz biroju, un tās darbinieki strādā 50 pasaules valstīs. Teorētiski it kā sanāk, ka Binance ir jauns organizācijas veids, kam nav nepieciešami reģistrēti bankas konti un pasta adreses.

“Birojs būs tur, kur atrodos es. Kur man kaut ko vajadzēs – tā vieta arī būs birojs”.

Podkāsta vadītāja neatkāpās un turpināja precizēt.

“Bet pat tādām lietām, kā nodokļu apstrāde, jums vajadzīgs reģistrēts biznesa objekts – kāpēc jūs to slēpjat? Kāpēc nevar vienkārši atklāt informāciju par biroja atrašanās vietu, kāpēc to nevar pateikt?”

Un Čžao atkal izvairījās no atbildes. Viņa citāts:

“Nav tā, ka mēs nevēlamies to atzīt vai kaut ko slēpt. Mūsu kompānija ir pilnībā atvērta.”

Pēc tam Čžao precizēja, ka nevēlētos uzskatīt savu kompāniju par DAO – par decentralizētu autonomu organizāciju. Pēc viņa teiktā – tas izraisīs daudz diskusiju.

Pēc tam Lora centās uzzināt paša Čanpena atrašanās vietu. Viņa atbilde bija nenoteikta.

“Es atrodos Āzijā”.

Šīna lūdza precizēt – kādā tieši valstī Čanpens sniedz interviju – Āzija tomēr ir diezgan liela. Arī uz šo jautājumu Čžao nedeva skaidru atbildi.

“Es izvēlos to neatklāt. Domāju, ka šis ir mana privātuma jautājums.”

Ar šo interviju Binance izpilddirektors (CEO) rada daudz jautājumu par biržu. Platformas dibinātājs pavisam noteikti nevēlas sniegt vairāk svarīgas informācijas kompānijas klientiem. Tādai biržai – kā Binance – šāda rīcība var kaitēt reputācijai. Un arī kopumā tamlīdzīga pieeja šķiet dīvaina – parasti gan nav nekādu problēmu, nosakot dažādu kompāniju centrālo biroju atrašanās vietu. Taču te viss līdzinās noslēpumam.

Kāpēc Čžao nevēlas sniegt datus – nav zināms. Ceram, ka tuvākajā laikā būs oficiāla kompānijas pārstāvju  atbilde ar paskaidrojumiem.

Biržas Binance vadītāja video intervija

Fireside Chat with CZ and Laura Shin | Ethereal Virtual Summit 2020 from Ethereal Summit on Vimeo.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top