Biržas

Kur bitkoins tiek tirgots dārgāk, nekā parasti?

Kur bitkoins tiek tirgots dārgāk, nekā parasti?

Līdz 2018. gada sākumam Dienvidkorejas un Japānas kriptobiržās bitkoinu varēja pārdot par augstāku cenu, nekā pārējās tirdzniecības platformās. 2017. gada beigās, kad ASV biržās kriptovalūta tika tirgota apmēram par 20 tūkstošiem dolāru, tad Dienvidkorejā to pirka par 22 tūkstošiem dolāru. Vietējie regulatori veica pasākumus, lai novērstu uzcenojumu. Tomēr dažās vietās BTC vienalga tiek tirgots dārgāk.

Kur ir visaugstākā cena?

Honkongā BTC iegāde par USDT izmaksās vismaz 2 procentus dārgāk kā pārējās biržās. Lieta tāda, ka vietējā tirdzniecības platformā stablecoin USDT tiek tirgots apmēram par 1,02 dolāriem, proti – jāatdod par 2 procentiem vairāk naudas. Tas viss dēļ Ķīnas CB asās attieksmes pret kriptovalūtām.

Dienvidkorejā un Japānā atšķirība ar ASV tirgu nav tik liela – kā bija agrāk. Šajās valstīs uzcenojums bitkoinam nepārsniedz 0,2 procentus, kas nav nemaz tik daudz. Atgādinām – Dienvidkorejā iepriekš bija spēkā aizliegums kripto darījumiem ārvalstniekiem. Pēc kāda laika ierobežojumu noņēma, kas izraisīja uzcenojuma samazināšanos.

Malaizijā, Filipīnās un Taizemē uzcenojums kripto var sasniegt 3 procentus. Bet Čīlē un Brazīlijā starpība ar Amerikas biržām sasniedz tikai vienu procentu. Šeit bitkoinu pieprasījums starp vietējiem investoriem nav nemaz tik liels.

Starp citu – bitkoinu var nopirkt arī par 20 procentiem dārgāk, ja jūs grasāties iegādāties daļu Bitcoin Investment Trust. Katra trasta akcija ir vienāda ar 1/1000 viena bitkoina vērtības. GBTC akcijas tagad pārdod par 9,83 dolāriem, proti – kriptovalūtas reālā vērtība trastā sasniedz gandrīz 10 tūkstošus dolāru. Kopumā tomēr pasaules tirgū situācija ar bitkoina kursiem ir  līdzīga.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top