Visas ziņas

Kur Lightning Network ir vispopulārākais? Pilsētu tops

Lightning Network  izplatība un tīkla pieņemšanas statistika

Lightning Network  izplatība un tīkla pieņemšanas statistika patīkami iepriecina. Pašlaik ekosistēma gandrīz katru nedēļu sasniedz jaunus rekordus, lai gan atrodas burtiski pašā savas tapšanas sākumstadijā. Un kā tehnoloģijai klājas ciparos?

Plašsaziņas līdzekļi visbiežāk piemin nodu, maksājumu kanālu skaitu un kopējo naudas kapacitāti kā Lightning tīkla “mēroga” metriku. Raksta rakstīšanas brīdī to skaits tīklā sasniedza 6460, bet mainnetā tika atvērti gandrīz 30 tūkstoši maksājumu kanālu. Tikai pēdējā mēnesī nodu, kanālu skaits un tīkla kapacitāte  pieauga par attiecīgi 15, 33 un 28 procentiem.

Kam jāpateicas par  Lightning straujo izplatību?  

Statistiku atklāj vairāki pārsteidzoši fakti – raksta Bitcoinist. Lauvas tiesa nodu un kanālu, kā arī gandrīz 80 procentu caurlaides spējas sanāk ASV. Tomēr faktiski pilsēta ar lielāko nodu daudzumu ir Toronto. Kanādas nodes apgādā tīklu ar kapacitāti 12.59BTC apmērā. Tas ierindo Toronto trešajā vietā pasaulē Lightning Network pieņemšanas ziņā. Virs tās atrodas Frankfurte (12.85 BTC) un Ašberna Virdžīnijas štatā, kurām sanāk  32 procenti kapacitātes.

Kur Lightning Network ir vispopulārākais

Reitinga 4. rindiņu ieņem Vācijas pilsēta Nirnberga, kas norāda uz Lightning tīkla diversifikāciju ārpus kontinenta robežām. Lightning tīkla lielāko ieguldītāju divdesmitniekā ietilpst arī Berlīne, Hamburga, Singapūra, Bruklina un Amsterdama.

Pagājušajā mēnesī Lightning sasniedza tādu publisku atzīšanu, par kādu nevarēja pat iedomāties tikai pirms pusgada. Iespējams, ka šāds progress ir saistīts ar baumu izplatīšanu medijos, Lightning stafeti un Džeka Dorsi izteicieniem, kurš ne tikai publiski paslavēja tehnoloģiju, bet arī norādīja uz tās iespējamo integrāciju ar kompānijām Twitter un Square nākotnē.

Starp citiem pasākumiem ceļā uz pieņemšanas palielināšanu var atzīmēt  tāda veida patērētāju projektu parādīšanos – kā Lightning Pizza. Ar to jebkurš cilvēks ASV, Kanādā – un drīzumā arī Eiropā – varēs pasūtīt picu, izmantojot Lightning maksājumus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top