Visas ziņas

Kur skatīties kriptovalūtu kursus un datus par tiem? Alternatīvas CoinMarketCap

Uzticēties kriptovalūtu biržu rādītājiem – tā nav tā labākā ideja. Kaut vai tāpēc, ka 90 procenti platformu tirdzniecības apjomu ir viltojums. Pat vadošā tirgus datu tīmekļa vietne Coinmarketcap ne reizi vien ir apsūdzēta par neprecīzas informācijas publicēšanu.

Tūkstošiem reižu atkārtoti meli kļūst par patiesību

Coinmarketcap vērā ņemami ietekmē kriptovalūtu tirgu un stimulē biržas dzīties pēc reitingiem. Attiecīgi – ir liels vilinājums sniegt nepamatoti paaugstinātus rādītājus. CMC šķiro biržas gan pēc sniegtajiem, gan arī koriģētajiem tirdzniecības apjomiem. Tas palīdz atsijāt negodīgas platformas – daļēji audzināšanas nolūkā. Tomēr viltoti tirdzniecības apjomi joprojām ir milzīga problēma.

Problēmu varētu atrisināt diennakts laikā. Ja gribētu

Coinsbit – viena no fiat kriptovalūtu biržām, kas pārstāvēta daudzos agregatoros, tostarp Coinmarketcap. Kā platformas pārstāvis paskaidroja resursa news.bitcoin.com darbiniekam – ikvienai biržai jārīkojas atbilstoši ētikai, un mākslīgi nepaaugstinot apjomus. Patiesībā Coinmarketcap un citas statistiskās vietnes paļaujas uz biržu datiem, kas tiek apkopoti, izmantojot API. Un lai gan CMC var veikt dažādus pasākumus, tai skaitā soda sankcijas vai pat delistingu, visa atbildība nezin kāpēc gultas uz pašu biržu pleciem. Turklāt problēmu tās varētu novērst burtiski diennakts laikā, bet pašreizējos ekonomiskajos apstākļos nevienam tas nav izdevīgi.

Kā Coinpaprika pārstāvjiem stāsta Mateušs Sroks – viltus apjomi jau daudzus gadus ir kriptoindustrijas problēma. Viņš uzskata, ka neiedomājamās tirgus manipulācijas, tostarp nepatiesi dati par tirdzniecības apjomu, bija atturošs faktors institucionālai pieņemšanai.

Pēdējā gada laikā uz kripto biržām tiek izdarīts ievērojams spiediens. Tāds pats spiediens tiek izdarīts arī uz biržas datu agregatoriem – it kā mēs kaut kā spējam ietekmēt datu taisnīgumu, kurus tās mums iesniedz.

Lai pilnībā likvidētu manipulāciju problēmas – būs nepieciešams vēl daudz laika. Tomēr progress jau ir – biržas sāk rīkoties ētiskāk un vairāk raugās uz legalizāciju, lai piesaistītu plašāku auditoriju.

Jāatzīmē – treideriem, kuri vēlētos saņemt godīgākus datus, nekā var redzēt Coinmaketcap – ir vairākas citas opcijas.

Kādās vietnēs labāk skatīties datus par kriptovlūtām

  • Messari: neapšaubāms līderis šajā nozarē ir Messari platforma Onchainfx. Šeit vienmēr ir pieejami godīgi diennakts tirdzniecības apjoma rādītāji par pieejamām kripto biržām.
  • Openmarketcap: šis kripto datu trekers atspoguļo cenas un tirdzniecības apjomus tikai no pārbaudītām biržām.
  • Coinpaprika: sen nostiprinājusi savu statusu kā platforma, kurā vienmēr ir tikai precīzi dati par tirdzniecības apjomiem, kā arī informācija par cenu atšķirībām starp dažādām kripto biržām.
  • Bitcoin.com Markets: šeit var ērti apskatīt un nolasīt kripto aktīvu diagrammas, tādējādi par to ticamību var neuztraukties. Šeit var arī redzēt jaukas kriptovalūtu salīdzinājuma diagrammas ar 7 fiat valūtām.
  • Blockmodo: ja jums interesē, ko kopienā runā par dažādiem kriptovalūtu projektiem, kā arī par to potenciālo ietekmi uz tirgu, tad tik taisnā ceļā uz Blockmodo.
  • Coinratecap: šai Coinmarketcap alternatīvai ir vairākas noderīgas funkcijas, tostarp kriptovalūtu cenu konvertētājs un saites uz gandrīz 100 biržām.
  • Coincodex: ja jūs vēlaties lietot ērtus pārskatu filtrus, tostarp trīs mēnešu vai gada izmaiņu pārskatu, tad tādā ziņā Coincodex ir nepārspējams. Turklāt šeit ļoti ātri parādās visi jaunie digitālie aktīvi, par kuriem var iegūt daudz noderīgas informācijas.

Kur skatīties kriptovalūtu kursus un datus par tiem

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top