Visas ziņas

Kuras bankas 2019. gadā pieņem kriptovalūtu?

Kuras bankas 2019. gadā pieņem kriptovalūtu
Juridiskās un regulatīvās vides nenoteiktības dēļ lielākā daļa tradicionālo finanšu iestāžu nav vēlējušās piedāvāt banku pakalpojumus uzņēmumiem, kas ir saistīti ar kriptovalūtu. Tomēr šī tendence 2019. gadā lēnām sāk mainīties, vairākas mazākas bankas mēģina izmantot iespējamās priekšrocības, ko piedāvā kriptovalūtas nozare.

Metropolitan Commercial banka

Metropolitan Commercial ir relatīvi neliela banka, bet, atbalstot kriptovalūtas jomu, tai ir izdevies trīskāršot savu peļņu 2018. gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2017. gada 1. ceturksni. Intervijā “CoinDesk” izpilddirektors Niks Rozenbergs (Nick Rosenberg) izteica savu sajūsmu attiecībā uz nozares attīstību, redzot jaunos ar kriptovalūtas jomu saistītos uzņēmumus kā nozares “pionierus”.

“Kriptovalūtas joma varētu patiešām mainīt veidu, kā cilvēki veic uzņēmējdarbību,” viņš teica.

Neskatoties uz desmit gadiem, kuros ir vērojama pierādāma jomas izaugsme, lielāko daļu tradicionālo banku ienākšanu kriptovalūtas jomā joprojām uzskata par regulatīvu risku. Metropolitan Commercial banka  labprāt atbalsta politiku, kas mazinātu šo risku. Metropolitan banka nenodarbojas ar fiziskiem kripto aktīviem, bet piedāvā banku risinājumus uzņēmumiem, kas to dara. Banka veic plašas potenciālo klientu pārbaudes, lai mazinātu regulatoru bažas.

Silvergate

Silvergate ir vēl viena ASV banka, kas atbalsta kriptovalūtas uzņēmumus un institucionālos investorus. Šā gada martā tā ziņoja par ar kriptovalūtas jomu saistītiem 542 klientiem, tostarp biržām, investoriem un citām ar kriptovalūtas nozari saistītām struktūrām, piemēram, kriptovalūtas ieguves uzņēmumiem un blokķēdes izstrādātājiem.

Banka jau iepriekš ir bijusi saistīta ar labi zināmiem kripto uzņēmumiem, piemēram, Coinbase, Circle, Gemini un Kraken, un pašlaik apkalpo investīciju fondus Polychain Capital un Kenetic. Pavisam nesen tā ir pievērsusies jautājumam par kriptovalūtu nodrošināto fiat aizdevumu izsniegšanu.

“Šis risinājums nodrošina lielāku kapitāla efektivitāti tiem institucionālo investoru klientiem, kuri vēlas veikt darījumus bez vajadzības mainīt likviditāti,” ziņo banka.

EQIBank

Dominikānas uzņēmums EQIBank ir pirmā licencētā un regulētā ārzonas digitālā banka, kas apkalpo klientus 180 pasaules valstīs. Izmantojot stratēģiskas attiecības ar ievērojamo risinājumu nodrošinātāju Kingdom Trust, EQIBank var piedāvāt kriptovalūtas un digitālo aktīvu apdrošināšanu līdz 50 miljoniem ASV dolāriem.

“EQIBank atrodas ārzonā un ir beznodokļu banka. Mēs nemaksājam uzņēmumu, pārdošanas, ienākuma vai kapitāla pieauguma nodokli. Rezultātā mēs varam piedāvāt labākus pakalpojumus lētāk un izdevīgāk nekā jebkura tradicionālā banka – pat ja mēs piedāvājam to pašu produktu . ” norāda EQIBank izpilddirektors Džastins Bliks.

Bijušo HSBC, CreditSuisse, Bank of New York un UBS biedru vadītās bankas mērķis ir nodrošināt fiat valūtu un kriptovalūtu tirdzniecību drošā vidē. Tā piedāvā arī tradicionālos aizdevumus un vienādranga aizdevumus, ko nodrošina blokķēdes tehnoloģija.

Pēc digitālo maku un Mastercard debetkaršu izveides šogad EQIBank koncentrējas uz šīs jomas paplašināšanu Eiropas un Āzijas tirgos.

Signature

Kriptovalūtas jomai draudzīgā Ņujorkas banka Signature šī gada sākumā norādīja, ka tā sāk pieņemt pieteikumus no kriptovalūtas uzņēmumiem, kas atrodas Bermudu salās.

Bermudas valdība norāda, ka Bermudu salas lokācijas izvēle ir kļuvusi izdevīga finanšu un tehnoloģijas uzņēmumiem, valdība ir strādājusi pie tā, lai ievērojami uzlabotu savu finanšu pakalpojumu kvalitāti. Signature Bank priekšsēdētāja vietnieks Džons Tamberlāns izteica atzinību valstij par tās tiesisko regulējumu un atbalsta sadarbību ar pašvaldību.

Signature bankai ir sava iekšējā blokķēde, ko sauc par Signet, tāpat banka var nodrošināt noguldījumu kontus un debetkartes jaunajiem kriptovalūtas uzņēmumiem ASV.

Quontic Bank

Nelielā Ņujorkas Quontic banka ir nesen ienākusi kriptovalūtas pasaulē. Pagājušajā mēnesī tika ziņots, ka Quontic banka ir reģistrējusi kontu kādam uzņēmumam, kas ražo bitkoinu bankomātus. Banka apgalvo, ka izpēta katru uzņēmumu, kas ir saistīts ar kriptovalūtas jomu, pirms regulatīvā vide kļūs draudzīgāka.

“Mēs vēlamies dažādot mūsu produktu piedāvājumu un palielināt klientu skaitu, ienākot šajā jomā,” norādīja Quontic izpilddirektors Stīvens Šnalls (Steven Schnall)

Tāpat kā vairumam citām kriptovalūtas jomu atbalstošām bankām, arī Quontic bankai ir tikai $420 miljons aktīvu. Tomēr tās dibinātāji jau sen ir atbalstījuši kriptovalūtas jomu, Šnalls pirmos bitkoinus iegādājās 2013. gadā. Viņš un līdzdibinātājs Patriks Sells pat mēģināja 2017. gadā ieviest paši savu kriptovalūtu, QCoin, taču tirgus situācija izmainīja viņu plānus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top