Visas ziņas

Kurās valstīs ir vislabākie apstākļi darbam ar kriptovalūtām?

Kurās valstīs ir vislabākie apstākļi darbam ar kriptovalūtām?

Regulējamās kripto biržas ir spiestas bez ierunām ievērot nodokļu institūciju prasības. Tāpēc ir ļoti iespējams, ka tās nosūtīs visu informāciju par klientiem un tirdzniecību, ja saņems tādu prasību. Nedrīkst vienlaikus gan izvairīties no nodokļiem, gan izmantot centralizēto biržu priekšrocības un ērtības.

Ja esat starp tiem, kas vēlas izvairīties no nodokļiem kripto tirgos (tas nav gan prātīgākais plānojums), tad ir tikai divi varianti: izmantot tikai un vienīgi decentralizētās biržas un cītīgi slēpt savus finanšu datus (kas ir nelikumīgi valstīs ar regulējumu), vai arī vienkārši emigrēt uz valsti bez jebkādiem bitkoinu nodokļiem. Pirmajā gadījumā jūs ierobežos tikai treidings. Otrajā ir jādomā par pilnīga kriptovalūtu regulējuma trūkuma sekām. Tādas valstis parasti liek vēlēties ko labāku cilvēktiesību un īpašuma ziņā un piedāvā diezgan paskopu infrastruktūru.

Ja jūs vēlaties, lai ar kriptovalūtām saistītais bizness būtu iespējams absolūti legāli – tad labāk izvēlēties valstis ar maksimāli lojālu attieksmi pret bitkoinu. Kā par papildu stimulu daudzas kriptovalūtām draudzīgās valstis var palepoties ar lielisku klimatu, skaistām ainavām un augstu dzīves līmeni.

Malta

Malta ir pieņēmusi ļoti labvēlīgu politiku attiecībā pret bitkoinu un kriptovalūtām. Turp pārcēlusies pat pasaulē lielākā kriptovalūtu birža Binance. Labvēlīgi un precīzi noformulēti noteikumi ļauj piesaistīt valstī jaunas investīcijas. Daži pat jokojot nodēvējuši valsti par “Blockchain salu”.

Ja var ticēt nacionālajai informācijas vietnei  Welcome Center Malta, tad kriptovalūta netiek aplikta ar pievienotās vērtības nodokli, un arī ar kapitāla pieauguma nodokli. Var tirgot dažādus fiat naudas un kriptovalūtu tirdzniecības pārus un tostarp nemaksāt nodokļus. Tomēr jāatzīmē, ka preces un pakalpojumi, kas tiek pārdoti par kriptovalūtām, protams, tiek aplikti ar pievienotās vērtības nodokli. Turklāt no lielas peļņas no treidinga un pat maininga – un Maltā elektrības izmaksas ir vienas no zemākajām pēc ES kritērijiem – nāksies samaksāt ienākuma nodokli 35 procentu apmērā.

Īsāk sakot – Maltas mazie nodokļi, precīzais regulējums un ātrais internets padara to par lielisku un drošu miera ostu bagātajiem bitkoineriem.

Portugāle

Pasaulē ir vismaz dažas salas, kuras tiek uztvertas kā patvērums bitkoinu cienītājiem un tiem, kas nevēlas maksāt nodokļus par kriptovalūtām. Starp tām var minēt iepriekš aprakstīto Maltu, Gibraltāru,  Seišelu salas un Bahamu salas. Taču jāatzīst – ne visiem patiks dzīve uz salas. Viens no galvenajiem bitkoinu entuziastu nodokļu patvērumiem Eiropas kontinentālajā daļā ir Portugāle.

Saskaņā ar jauno likumdošanu – visas kripto transakcijas un kriptovalūtu maiņa pret fiat naudu vai citām kriptovalūtām tiek atbrīvota no pievienotās vērtības nodokļa. Tomēr, mainot preces un pakalpojumus pret kriptovalūtām, PVN joprojām ir jāmaksā. Treideriem droši vien būs patīkami uzzināt, ka Portugāle ir atcēlusi nodokļus, ja kriptovalūtas tiek mainītas pret fiat naudu.

Šis solis padara Portugāles nodokļu likumdošanu par vienu no vislojālākajām pasaulē. Kopumā peļņas nodoklis nozīmē ne tikai milzīgas izmaksas kripto treideriem, bet to ir arī grūti ievērot. Tādējādi atcelšana vai vismaz nodokļu likumdošanas atvieglošana ir kaut kas vairāk, nekā iespēja treideriem ietaupīt naudu uz nodokļu rēķina.

Portugāles nodokļu politika apvienojumā ar samērā zemām nekustamā īpašuma un dzīvošanas izmaksām padara to par vienu no labākajām valstīm emigrācijai/dzīvošanai Rietumeiropā. Īpaši tad, ja jūs nodarbojaties ar treidingu vai plānojat nodarboties ar biznesu, kas saistīts ar kripto.

Malaizija

Malaizija – vēl viens lielisks variants tiem, kas vēlas izvairīties no kripto nodokļiem. Vēl viens potenciālais patvērums bitkoinu treideriem, jo valstī nav kapitāla pieauguma nodokļa. Interesanti, ka varas iestādes atklāti paziņo, ka tuvākajā nākotnē neplāno to ieviest. Turklāt kriptovalūtu darījumi – gan pārī ar fiat, gan arī citām kriptovalūtām, – netiek aplikti ar nodokli. Tomēr tas var mainīties, ja bitkoinu atzīs par maksājumu līdzekli.

Jau 2014. gadā Malaizijas nodokļu eksperts izteica viedokli, ka pret kriptovalūtām apmaināmās preces un pakalpojumi praksē netiek aplikti ar nodokli, visticamāk, juridisko grūtību dēļ. Šo situāciju nevajadzētu uzskatīt par pašsaprotamu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Malaizijas kriptovalūtu noteikumi kļūst stingrāki – par to liecina kaut vai jaunās prasības par nepieciešamību kripto biržām saņemt attiecīgu licenci.

Baltkrievijas Republika

2017. gada 22. decembrī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko parakstīja tā saukto dekrētu “Par digitālās ekonomikas attīstību”. Dokuments rada labvēlīgus apstākļus vietējā “Augsto tehnoloģiju parka” rezidentiem, kam jau tā bija vesela virkne atvieglojumu un iespēju strādāt starptautiskajos tirgos.

Dekrēts skāra arī kriptovalūtu sfēru. Pēc tā stāšanās spēkā maininga kompānijas, kripto biržas un maiņas punkti var kļūt par ATP rezidentiem. Turklāt baltkrieviem nav jādeklarē kriptovalūtas un ieņēmumi no operācijām ar tām, un pati darbība tiek atbrīvota no nodokļiem līdz 2023. gada 1. janvārim.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top