Valūtas

Labākie kriptovalūtu maki – kādi tie ir?

 

Aparatūras maki – tas ir labākais veids drošai bitkoina, Ethereum un citu kriptovalūtu uzglabāšanai. Gadu gaitā to sortiments ir ievērojami audzis, un tagad varētu būt arī grūti noteikt – kādu modeli izvēlēties. Aplūkosim dažus tirgū pieejamos vadošos variantus.

Kādu kriptovalūtu maku izvēlēties

Kad jāsāk domāt par kriptovalūtu drošu uzglabāšanu, tad aparatūras maki ir kaut kas līdzīgs zelta griezumam. Salīdzinot ar web makiem un programmatūras versijām, kas mūsu privātās atslēgas uzglabā internetam pievienotā ierīcē, aparatūras varianti atslēgas uzglabā drošā offline glabātuvē. Tas padara kriptovalūtas nepieejamas uzbrukumiem online. Un tajā pašā laikā labākie aparatūras maki nav fiziski uzlaužami ierīces zādzības vai arī nozaudēšanas gadījumā – jo tie ir aizsargāti ar paroli.

Aparatūras maki ir ideāli piemēroti tiem, kas meklē aizsargātu glabātuvi savam kriptovalūtu portfelim, bet tostarp vēlas to turēt pie sevis. Tie ir lieliski piemēroti tādu līdzekļu uzglabāšanai  ilgtermiņā, kuriem nav vajadzīga ātra un tieša piekļuve.

Pašlaik tirgū ir daudz dažādu opciju. Visiem variantiem ir savi plusi un mīnusi – tādēļ pareizi būtu teikt, ka katram makam ir noteikta mērķauditorija. Apskatīsim vispopulārākos variantus.

Ledger Nano X

Ledger Nano X

2019. gadā klajā laistais Ledger Nano X ir pats jaunākais spēlētājs kriptovalūtu aparatūras maku tirgū. Salīdzinot ar priekšteci Ledger Nano S – modelis Nano X ir aprīkots ar pilnveidotu iekšējo atmiņu. Korpusam veiktas nelielas dizaina izmaiņas, kā arī gadžetam ir pievienots Bluetooth atbalsts. To, starp citu, nevar saukt par visprasmīgāko soli drošības ziņā.

Ledger Nano X atbalsta ļoti daudzas kriptovalūtas un turklāt ir viens no mazākajiem makiem, kas ļauj to visur nēsāt līdz. Ierīce atbalsta lietotni uz desktopa un viedtālrunī. Saprotams interfeiss.

 

Labākie kriptovalūtu makiTrezor Model T

Trezor Model T – kompānijas SatoshiLabs kriptovalūtu aparatūras maka visjaunākais modelis. Dizaina ziņā tas ļoti atgādina iepriekšējo Trezor Model One. Atšķiras vien palielināts skārienjūtīgs ekrāns un vairāku kriptovalūtu atbalsts.

Neskatoties uz cenu, Trezor Model T tiek uzskatīts par vienu no labākajiem aparatūras makiem tirgū. Īpaši tiem, kas uztraucas par potenciāliem riskiem, izmantojot Bluetooth interfeisu, ar ko tagad ir aprīkoti gandrīz visi vadošie maki.

 

Populārākie kriptovalūtu makiLedger Nano S

Viens no pašiem populārākajiem kriptovalūtas aparatūras makiem tirgū – Ledger Nano S. Tas ir ļoti pievilcīgs un vienkārši lietojams gadžets. Būs ideāli piemērots tiem, kuri vēlas iegūt drošību samērā neliela budžeta gadījumā. Ledger Nano S ir paredzēts vairāk nekā tūkstoš kriptovalūtu atbalsts. Turklāt Ledger maki atbalsta steikingu.

Labākie kriptovalūtu maciņi 2020

Trezor Model One

Maks Trezor Model One, kuru kompānija SatoshiLabs prezentēja 2014. gadā, bija viens no pirmajiem aparatūras makiem tirgū. Neraugoties uz zolīdo vecumu, Trezor One joprojām pārsteidz ar savu drošības līmeni un plašo atbalstīto kriptovalūtu sortimentu, kā arī saderību ar daudziem ārējiem makiem.

Trezor Model One ir samērā lēts, tomēr drošības ziņā nepiekāpjas jaunās paaudzes pārstāvjiem.

Bitfi Knox

Bitfi Knox

Atšķirībā no pārējiem aparatūras makiem – Bitfi Knox neuzglabā privātās atslēgas pašā ierīcē. Proti – nav pilnīgi nekādas jēgas to zagt. Tā vietā Bitfi tiek izmantota inovatīva privāto atslēgu ģenerēšanas sistēma. Tas ļauj nekad neatklāt atslēgas jebkurām citām pievienotajām ierīcēm.

Šķiet, ka vienīgais Bitfi Knox trūkums ir tā gabarīti – maks ir ievērojami lielāks nekā pārējie tirgū pieejamie varianti.

Lielākais kriptovalūtu maks

Ledger Blue

Viens no lielākajiem aparatūras makiem – Ledger Blue tika izstrādāts, ņemot vērā pieejamību, kas ļauj atsevišķiem lietotājiem vai kompānijām droši uzglabāt kriptovalūtas un turklāt  samērā ātri pie tām piekļūt. Tāpat kā visi šī ražotāja maki – Ledger Blue ir aprīkots ar labākajām aizsardzības funkcijām un to nav iespējams uzlauzt.

Neraugoties uz lielo ekrānu, kas padara ierīci ērtāk lietojamu, Ledger Blue deficīts tirgū un ierobežotais kriptovalūtu atbalsts padara to piemērotu ja nu vienīgi tiem, kas augstu vērtē vienkāršību.

Visi kriptovalūtu maki 2020

Cool Wallet S

Cool Wallet S – plāns aparatūras maks, kas īpaši izstrādāts, lai ietilptu naudas makā blakus plastikāta kartēm. Cool Wallet S atbalsta lielāko daļu populāro kriptovalūtu, taču tam ir viena faktiski unikāla īpašība, tas ir ūdensizturīgs.

Makā paredzēts Bluetooth interfeiss, kas ļauj pārvaldīt savu kripto portfeli no jebkuras ierīces, kura atbalsta pieslēgumu saskaņā ar šo protokolu.

Labākie kriptovalūtu maciņi 2020

KeepKey

KeepKey ir viens no pašiem vienkāršākajiem un, droši vien, skaistākajiem makiem tirgū. Tas tika izstrādāts, ņemot vērā lietošanas vienkāršību, un atbalstu populārākajām kriptovalūtām. Jāatzīmē, ka makā ir iebūvēta valūtas maiņas funkcija, kas darbojas caur biržas ShapeShift API.

Būdams viens no lētākajiem makiem šajā sarakstā – KeepKey ir visai pieejams un demokrātisks variants.

Populārākie kripto maciņi 2020

SafePal S1

Aparatūras maks SafePal S1, kuru atbalsta kompānija ar lielāko kripto biržu Binance, ļauj droši uzglabāt kriptovalūtas ierīcē, nepievienojot internetam. Jāatzīmē, ka šeit nav USB porta, Bluetooth interfeisa, WiFi un jebkādu citu pieslēguma veidu.

Tas ir samērā lēts gadžets, kas aprīkots ar kameru un sešām fiziskām pogām – tas ir viss, kas jums vajadzīgs, lai uzglabātu un izmantotu tūkstošiem dažādu kriptovalūtu. Ierīce darbojas, nolasot QR kodus, kurus ģenerē  speciāla mobilā lietotne.

Kopumā gandrīz visus aparatūras makus var uzskatīt par drošiem. Tāpēc konkrētas opcijas izvēle atkarīga tikai un vienīgi no jūsu personīgās izvēles dizaina ziņā un pieejamiem līdzekļiem, ko esat gatavs atvēlēt ierīces iegādei.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top