Tehnoloģijas

Lai atbrīvotu Čūskas salu, Ukrainas bruņotie spēki izdomāja viltīgu triku

Lai atbrīvotu Čūskas salu, Ukrainas bruņotie spēki izdomāja viltīgu triku

The New York Times savā jaunajā materiālā par karu Ukrainā dalījās ar jaunu informāciju par Ukrainas militārpersonu veiksmīgajām operācijām, jo ​​īpaši par Čūsku salas atbrīvošanu 2022. gada vasarā.

Iepriekš tika ziņots, ka operācija par Čūsku salas atbrīvošanu ilga vairāk nekā 2 mēnešus. Lai panāktu “labas gribas žestu” un Krievijas iebrucēju bēgšanu, Ukrainas bruņotie spēki šajā laikā iznīcināja 20 krievu tehnikas vienības par kopējo summu 900 miljoni ASV dolāru.

Kā raksta The New York Times, cita starpā šim nolūkam tika izmantoti franču Caesar pašpiedziņas haubices. Taču to darbības rādiuss ir ne vairāk kā 40 km, bet krievu karaspēka pozīcijas uz salas atradās 50 km attālumā.

Lai veiktu uzbrukumu, ukraiņu aizstāvji izdomāja viltīgu gājienu: viņi uzstādīja Caesar haubices uz liellaivām, kas kuģoja 10 km attālumā no krasta, un tādējādi spēja veikt uzbrukumus ienaidnieka pozīcijām.

Žurnālisti atzīmē, ka Ukrainas bruņotos spēkus NATO sauc par “MakGaivera armiju”, kas ir atsauce uz televīzijas seriālu, kurā varonis ir apveltīts ar unikālām spējām.

Avots: New York Times

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top