Tehnoloģijas

Latvijā ienāk jauni elektroauto no Beļģijas – Addax

Latvijā ienāk jauni elektroauto no Beļģijas – Addax
Latvijas tirgū ir ienācis Beļģijas elektrisko komercauto ražotājs Addax Motors. Uzņēmums savā segmentā ražo pirmās komercpakalpojumiem paredzētās elektroautomašīnas, kuras var aprīkot ar dažādām virsbūvēs konfigurācijām, gan specifisku darbu veikšanai, gan preču transportēšanai. Latvijā Addax elektroautomašīnas izplatīs labiekārtošanas un uzkopšanas pakalpojumu sniedzējs Profiks Clean.

“Addax ir radīts dažādu darba uzdevumu veikšanai galvenokārt pilsētās un lielu uzņēmumu teritorijās, neradot piesārņojumu un troksni. Izvēloties atbilstošu virsbūvi, elektromobili var pielāgot darbam, piemēram, apzaļumošanas un uzkopšanas jomā, atkritumu apsaimniekošanai, sūtījumu un preču pārvadāšanai, tāpat arī kā tehnisko un remonta brigāžu darba auto,” uzsver Profiks Clean pārdošanas vadītājs Ansis Vanags, norādot, ka Addax elektroauto ir ļoti daudzpusīgs. Tā, piemēram, loģistikas jomā šis komercauto pilda tā dēvētās last mile funkcijas, piemēram, piegādājot preces un sūtījumus uz vecpilsētu vai dzīvojamajiem rajoniem.

“Salīdzinājumā ar citiem elektroauto Addax ir vieglāks un spēj pārvadāt vairāk nekā tonnu smagu kravu,” skaidro A. Vanags. Addax N1 kategorijas komercauto garums ir 3,6 metri, platums – tikai 1,4 metri, bet pilna masa ir mazāka nekā 3,5 tonnas. Transportlīdzekļa pašmasa ir 886 kg, bet vilkšanas jauda atkarībā no versijas ‒ 565-2000 kg. Pateicoties kompaktajiem izmēriem un mazajam pagrieziena rādiusam (4,5 metri), ar elektroauto ir ērti pārvietoties šaurās ieliņās un parku celiņos, tāpat ražošanas uzņēmumu teritorijās.

Latvijā ienāk jauni elektroauto no Beļģijas – Addax

Ar divvietīgo kabīni aprīkotais Addax no cenas viedokļa ir pielīdzināms lētākajām vieglajām elektriskajām automašīnām. Bāzes modelis maksā 35 100 eiro (bez PVN). Pārvietojoties pilsētas satiksmē, 12 kW elektrodzinējs nodrošina lielisku paātrinājumu. Atkarībā no izvēlētās versijas auto maksimālais ātrums sasniedz 55‒70 km/h, bet nobraukums ar pilnu uzlādi – 87-132 kilometrus.

“Iegādājoties Addax, nav jāpērk atsevišķa uzlādes stacija. Ar standarta lādētāju tukšu akumulatoru no standarta 16 A kontaktligzdas var uzlādēt 6,5 stundu laikā. Savukārt, izmantojot ātro lādētāju, tam būs nepieciešams uz pusi īsāks laiks, tomēr tiešas nepieciešamības pēc tā nav. Darba dienas beigās pieslēdzot auto pie strāvas tīkla, ar apsildes pārklāju aprīkotais akumulators no rīta būs gatavs darbam pat aukstās ziemās,” par vienu no galvenajām Beļģijas elektroauto priekšrocībām stāsta A. Vanags. Turklāt ar 4G attālināto atbalsta sistēmu ražotājs pastāvīgi seko akumulatora “veselības stāvoklim” un informē klientu par iespējamajām problēmām. Akumulatoram tiek sniegta piecu gadu garantija, bet elektroauto garantijas laiks ir divi gadi.

Addax tiek piedāvāts arī versijā ar 50 cm pagarinātu šasiju, divu izmēru atvērtu kravas kasti, pašizgāzēja versijā un ar konteineru, 4‒5 m3 slēgtu preču nodalījumu vai aukstumkameru. Virsbūvi var piemērot klienta vēlmēm un vajadzībām, un tai var uzstādīt, piemēram, pretslīdes materiāla kaisīšanas ierīci. Izstrādes stadijā ir arī ziemas darbiem paredzēta versija ar sniega lāpstu.

Latvijā ienāk jauni elektroauto no Beļģijas – Addax

Addax elektroauto ir veikta Eiropas Savienībā noteiktā ugunsizturības testēšana, kuras gaitā tika pierādīts, ka akumulatori ir sprādziendroši pat ugunsgrēka vai sadursmes gadījumā. Tādējādi auto ir piemērots izmantošanai arī ugunsbīstamās vidēs, piemēram, kokapstrādes un ķīmijas rūpniecības uzņēmumos.

Beļģijas elektroauto ražošanas uzņēmums Addax Motors ir dibināts 2016. gadā ar mērķi sniegt uzņēmumiem un pašvaldībām iespēju padarīt savu darbam izmantojamo transportu videi draudzīgāku, kļūstot par paraugu citiem. Addax Motors produkcijas izplatītāji un servisa centri darbojas 18 Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā. Latvijā Addax transportlīdzekļus tirgo un apkalpo uzņēmums Profiks Clean.

Profiks Clean mērķis ir piedāvāt klientiem tādus risinājumus uzkopšanas jomā, kas ļauj atvieglot un paātrināt darbu, padarot to videi draudzīgāku. Uzņēmums pārstāv vairāk nekā četrdesmit pazīstamus uzkopšanas un tīrīšanas piederumu, līdzekļu un iekārtu zīmolus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top