Visas ziņas

Latvijā izstrādāta programmatūra nodrošinās zibmaksājumus Maldīvu salās

Latvijā izstrādāta programmatūra nodrošinās zibmaksājumus Maldīvu salās

Sue Todd/Pixabay.com

Maldīvijas Monetārā Pārvalde (Maldives Monetary Authority, MMA) parakstījusi līgumu ar informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “TietoEVRY” Latvijas vienību, lai ieviestu Latvijā izstrādāto zibmaksājumu platformu (Instant Payments Solution) Maldīvu salās.

Maldīvu salu maksājumu sistēmas attīstības projektā (Maldives Payment System Development Project), kas ir valsts līmeņa iniciatīva, “TietoEVRY” ieviesīs digitālo norēķinu infrastruktūras vadošo elementu. Noslēgtā sadarbība paredz, ka Latvijā izstrādātais risinājums ļaus salu iedzīvotājiem pārskaitīt naudu, kā arī veikt maksājumus dažu sekunžu laikā neatkarīgi no mītnes salas un bankas, kuras pakalpojumi tiek izmantoti.

“TietoEVRY” zibmaksājumu sistēma būs balstīta uz inovatīvām tehnoloģijām un kalpos naudas līdzekļu pārvaldīšanai, krāpniecisko darījumu novēršanai un starpniekserveru pakalpojumu pārvaldīšanai (proxy services), nodrošinot augstākajiem datu drošības standartiem atbilstošu ziņojumu apstrādi. Tehnisko platformu papildinās digitālās bankas funkcija ar mobilo lietojumprogrammu, kas nākotnē veidos ar maksājumiem saistītos papildu pakalpojumus. Tādējādi tiks sekmēta inovāciju izmantošana un palielināta konkurence starp bankām Maldīvu salās.

Vienlaikus tiks ieviesta arī vienotā maksājumu maršrutizēšana (Unified Payment Gateway) informācijas apmaiņai starp bankām. Sistēma tiks balstīta uz “TietoEVRY” PSD2 API agregācijas platformu (TietoEVRY’s PSD2 API aggregation platform). Tas ļaus bankām un citiem finanšu tirgus spēlētājiem ērti pieslēgties centrālajai maksājumu infrastruktūrai. Turklāt Maldīvijas maksājumu tirgū ieviesīs jaunus dalībniekus – konta informācijas nodrošinātājus (account information provider) un maksājumu pakalpojumu sniedzējus (payment service providers). Maksājumu pakalpojumu sniedzēji, izmantojot atvērtos API (application programming interface), iegūs piekļuvi vienotajai norēķinu sistēmai, tādējādi nodrošinot digitālus un integrētus maksājumu pakalpojumus.

“Šis ir svarīgs solis, kas tiek sperts, lai attīstītu maksājumu tirgu atbilstoši pasaules attīstīto valstu ekonomikai. Mēs sagaidām, ka šī sistēma risinās dažādas problēmas, ar kurām šobrīd saskaras Maldīvu salu iedzīvotāji,” komentē Maldīvijas Monetārās Pārvaldes gubernators Ali Hašims.

Maldīvijas Monetārā Pārvalde atklātā publiskā konkursā izvēlējās “TietoEVRY” kā partneri projektam, jo uzņēmums iepriekš ir strādājis pie zibmaksājumu risinājumu izveides un ieviešanas visā pasaulē. “TietoEVRY” sadarbojās ar zviedru uzņēmumu “Getswish”, kas ir Zviedrijas mobilo maksājumu veiksmes stāsta “Swish” īpašnieks, kā arī izstrādāja “Siirto”, Somijas pirmo zibmaksājumu mobilo platformu kompānijai “Automatia”. Papildus Ziemeļvalstu pieredzei, “TietoEVRY” Keniijā, kopā ar komercbnanku asociāciju, izveidoja risinājumu “PesaLink”, kas ir zibmaksājumu risinājums Kenijas bankām.

“Jaunā maksājumu infrastruktūra nodrošinās tirgus dalībniekiem visas mūsdienīgu maksājumu iespējas, kā arī veicinās inovācijas un uzlabos to tirgus dalībnieku iekļaušanu tirgū, kam šobrīd ir limitēta pieeja maksājumu pakalpojumiem,” komentē Ilkka Korkiakoski, TietoEVRY maksājumu vienības vadītājs.

“TietoEVRY” zibmaksājumu risinājums ir konfigurējams un paplašināms, kas ļaus attīstīt pieejamo produktu klāstu. Platformai ir mikroservisu arhitektūra, kas dod iespēju veikt dažādas integrācijas kā arī jaunu versiju piegādi, lai izstrādātu jaunus pakalpojumus.

Maldīvu maksājumu infrastruktūra tiks attīstīta, balstoties uz pasaulē jaunākajiem standartiem maksājumu jomā. Maldīvu Monetārā Pārvalde paredz, ka tas ir ilgtermiņa partnerattiecību sākums ar “TietoEVRY”, veidojot modernu un attīstītu maksājumu sistēmas Maldīvu salās.

2019. gada nogalē globāli apvienojoties informācijas tehnoloģiju korporācijām “Tieto” un “EVRY”, 2020. gadā darbu sākusi sabiedrība “TietoEVRY”.

“TietoEVRY” nodrošina digitālās priekšrocības un pilna cikla pakalpojumus uzņēmumiem un sabiedrībai. Ar galveno biroju Somijā “TietoEVRY” darbinieku skaits visā pasaulē ir gandrīz 24 000. Sabiedrība apkalpo tūkstošiem kompāniju un sabiedriskā sektora klientu vairāk nekā 90 valstīs. Sabiedrības apgrozījums gadā ir aptuveni trīs miljardi eiro, un tā akcijas tiek kotētas “NASDAQ” Helsinkos un Stokholmā, kā arī “Oslo Børs”.

Šobrīd Latvijā darbojas SIA “Tieto Latvia” un SIA “EVRY Latvia”, kuras uzsākušas juridiskās apvienošanās procesu. Šim procesam noslēdzoties, apvienotā Sabiedrība kļūs par vienu no lielākajām informācijas tehnoloģiju sabiedrībām Latvijā, sniedzot pakalpojumus gan vietējā tirgū, gan starptautiski.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top