Tehnoloģijas

Latvijā sākas elektriskās Opel Astra tirdzniecība

Latvijā sākas elektriskās Opel Astra tirdzniecība

Pārdošanā Latvijā nonākusi pilnībā elektriskā Opel Astra Electric – automobilis, kas ar pilnu uzlādi bezizmešu režīmā ļauj veikt līdz pat 418 kilometriem un Business Launch Edition versijā maksā no 48 390 €.

Business Launch Edition ir pilnībā aprīkota Astra Electric versija. Tai, piemēram, ir LED Pixel lukturi, 18 collu vieglmetāla diski, elektriskā stikla jumta lūka, IntelliDrive 2.0 vadītāja atbalsta sistēmas, AGR sertificēti apsildāmie sēdekļi ar augstākās kvalitātes Alcantara apdari, parkošanās asistents, 360 grādu kamera un mobilo ierīču bezvadu uzlāde.

Ikdienai piemērota efektivitāte

Jaunā Astra Electric ļauj braukt vistīrākajā formā – bez izmešiem. Tās elektromotoram ir 115 kW/156 ZS jauda un 270 ņūtonmetru maksimālais griezes moments. Salīdzinoši zemā pašmasa – 1679 kilogrami – vairo gan braukšanas prieku, gan efektivitāti. Turklāt laikā, kad daudziem citiem elektroauto ir ierobežots maksimālais ātrums, jaunā Astra Electric spēj sasniegt 170 km/h.

Latvijā sākas elektriskās Opel Astra tirdzniecība

Elektromotoram nepieciešamā enerģija tiek glabāta 54 kWh litija jonu akumulatorā, kam raksturīgs kompakts izmērs, neliels svars, laba sniedzamība un īss uzlādes laiks. Saskaņā ar WLTP piecdurvju auto vidējais elektrības patēriņš uz 100 kilometriem ir tikai 14,8 kWh un ar pilnu uzlādi tas var veikt līdz 418 km.

Turklāt elektriskās Astra uzlāde neprasa ilgu stāvēšanu pitstopā pie lādētāja. 100 kW līdzstrāvas ātrajā stacijā Astra Electric akumulatoru līdz 80 procentiem var piepildīt mazāk nekā 30 minūtēs. Papildus tam pilnībā elektriskajai Astra jau standartā ir trīsfāzu 11 kW iebūvētais lādētājs, ar ko var pieslēgties privātajai lādēšanas iekārtai jeb wall box. Tāpat mašīnas bāzes aprīkojumā ir siltumsūknis.

Latvijā sākas elektriskās Opel Astra tirdzniecība

Astra Electric bagāžas nodalījuma tilpums standarta konfigurācijā ir 352 litri, bet ar nolocītām aizmugurējā sēdekļa atzveltnēm ietilpība palielinās līdz pat 1268 litriem.

Vēl viena jaunā modeļa priekšrocība: akumulatora zemais izvietojums pazemina arī auto smaguma centru, un Astra Electric tādējādi ne tikai iegūst stabilu stāju uz ceļa, bet arī ļauj vadītājam ieņemt sportisku sēdpozīciju. Būtiski arī tas, ka salīdzinājumā ar jau tā Astra versiju izcilajiem rādītājiem Astra Electric virsbūves vērpes stingrība ir vēl par 31 procentu lielāka.

Latvijā sākas elektriskās Opel Astra tirdzniecība

Pirmās Opel Astra Electric pie dīleriem nonāks 2023. gada nogalē.

Par Opel

Opel ir viens no lielākajiem autoražotājiem Eiropā un līderis CO2 izmešu samazināšanā, ko nodrošina plašā elektrifikācijas ofensīva. Uzņēmumu 1862. gadā Riselsheimā, Vācijā nodibināja Ādams Opels. Automašīnas tajā tiek ražotas no 1899. gada. Opel ietilpst globālajā koncernā Stellantis NV, kas radīts jaunajam ilgtspējīgas mobilitātes laikmetam. Kopā ar savu britu māsas zīmolu Vauxhall uzņēmums ir pārstāvēts vairāk nekā 60 valstīs visā pasaulē, un turpina ienākt aizvien jaunos starptautiskos tirgos. Opel pašlaik konsekventi īsteno elektrifikācijas stratēģiju, lai nodrošinātu ilgtspējīgus panākumus un apmierinātu klientu prasības pēc nākotnes mobilitātes. Līdz 2024. gadam katram Opel modelim būs pieejama arī tā elektrificētā versija. Sākot ar 2028. gadu, Opel Eiropā pilnībā koncentrēsies uz elektriskajiem transportlīdzekļiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top