Visas ziņas

Latvija, Somija un “Patria” paraksta līgumu par 6 x 6 bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi

Latvija, Somija un “Patria” paraksta līgumu par 6 x 6 bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi
Ceturtdien, 15. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar Somijas aizsardzības ministru Anti Kaikonenu (Antti Kaikkonen) un uzņēmuma “Patria Land Oy” prezidentu Jusi Jarvinenu (Jussi Jarvinen) parakstīja līgumu par kopīgas 6×6 bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi uz “Patria” transportlīdzekļu bāzes.

“Šodien parakstītais līgums ir būtisks solis Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, jo turpmākā padziļinātā sadarbība ar Somijas partneriem ļaus rast labākos risinājumus mūsu karavīru mobilitātes palielināšanai. Izvērtējot līdzšinējo sadarbību, esmu guvis pārliecību, ka veiksmīga projekta iznākuma gadījumā ieguvēji būs arī Latvijas industrijas uzņēmumi,” pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bruņumašīnu izstrādes līguma mērķis ir uz vienotas platformas attīstīt uzņēmuma “Patria Land Oy” ražotos 6×6 tipa transportlīdzekļus, kas pildīs karavīru pārvietošanas un komandvadības funkcijas. Vienošanās ļaus vēlāk izstrādāt arī citus iespējamos transportlīdzekļu variantus.

“Mēs atzinīgi vērtējam to, ka, neraugoties uz situāciju, ko radījusi Covid-19 pandēmija, mēs spējam turpināt divpusējo sadarbību aizsardzības jomā. Latvija un Somija ir spējušas saskaņot savas prasības un panākt vienošanos,” uzsvēra Somijas aizsardzības ministrs A. Kaikonens.

Plānots, ka jauno transportlīdzekļu izpētes fāze noslēgsies 2021. gada nogalē, pēc kā partnervalstis varēs uzsākt sarunas par jauno 6×6 bruņu transportlīdzekļu iegādi. Pirmās 6×6 transportlīdzekļu piegādes varētu notikt jau 2021. gadā.

Transportlīdzekļu izstrādes līguma kopējā vērtība ir aptuveni 7,3 miljoni eiro, un tā izmaksas līdzvērtīgi segs Latvija un Somija.

Video – Patria 6×6 bruņmašīnas

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top