Latvijas iedzīvotāji vislabprātāk internetā iepērkas uzreiz pēc darba; visbiežāk iegādājas elektrotehniku
Latvijas iedzīvotāji visbiežāk jeb 34% gadījumu internetā iepērkas uzreiz pēc darba laika, priekšroku dodot elektrotehnikai, ko norādīja 57% respondentu. To noskaidrojusi starptautiskā sūtījumu kompānija “Venipak”, lai uzzinātu cilvēku iepirkšanās paradumus.
Jautājot, kurā diennakts laikā parasti mēdzat iepirkties internetā, visbiežāk jeb 34% gadījumu iedzīvotāji atbildēja, ka tūlīt pēc darba laika jeb no 17:00 līdz 18:00. Otra populārākā atbilde bija, ka savus pirkumus izdara brīvdienās un vakarā, ko norādīja 24% respondentu, savukārt 17% sacīja, ka internetā neiepērkas vispār. Visbiežāk uzreiz pēc darba laika savus pirkumus izdara cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī vecumā no 40 līdz 49 gadiem, kuri šo atbildi izvēlējās 43% gadījumu.
“Nav noslēpum, ka iepirkšanās daudziem cilvēkiem ir relaksācija, tāpēc uzreiz pēc darba vai brīvdienās sevi iepriecināt ar jaunām lietām, lai arī pirkumu uzreiz nav iespēja saņemt, var palīdzēt sagatavoties atpūtai un vienlaikus sevi arī iepriecināt,” saka “Venipak” vadītājs Justas Šablinskas, piebilstot, ka šādu tendenci novēro arī paši.
Jautājot, kuras no norādītajām preču kategorijām cilvēki izvēlas iegādāties internetā, nevis fiziskajās tirdzniecības vietās, vispopulārākā atbilde, ko izvēlējās 57% respondentu bija – elektronikas preces. Savukārt 39% pauda, ka iegādājas apģērbu un apavus, bet 28% – farmaceitiskos produktus.
Analizējot datus padziļināti var secināt, ka elektronikas preces internetā ievērojami vairāk iegādājas vīrieši, kas šo atbildi izvēlējās 73% gadījumu pretstatā sievietēm, kuras to dara tikai 57%. Taču tieši daiļais dzimums sacīja, ka tiešsaistē mēdz pirkt higiēnas un skaistumkopšanas preces, ko norādīja 36% respondentu, bet tikai 16% vīrieši izdara šādus pirkumus.
“Venipak” vēlējās arī noskaidrot, vai, pērkot preces internetā, cilvēki bieži izmanto atgriešanas pakalpojuma iespējas. 33% no respondentiem sacīja, ka savu pirkumu atgriešanu lieto reti, jo izvēlas tādas preces, kas jau ir labi zināmas, savukārt 29% neizmanto vispār. 22% respondentu norādīja, ka iespēja atgriezt preces viņiem ir ļoti svarīga. Interesanti, ka iespēja savus pirkumus atgriezt būtiskāka ir sievietēm, kuras šo atbildi izvēlējās 27% gadījumu, savukārt vīrieši tikai 16%.
“Iegādājoties preces internetā, cilvēkiem ir svarīgi ne tikai tas, cik tās maksā, bet arī citi nosacījumi, piemēram, kā notiks piegādes process, vai pirkumu piegādās kurjers, vai arī tas būs saņemams pakomātā vai pasta nodaļā. Tāpat arvien aktuālāks ir jautājums par preču atgriešanu, ko piedāvā arvien vairāk interneta veikalu, jo, pirmkārt, tas ir kā garantija tam, ka preces ir pietiekami kvalitatīvas, gan arī cilvēki nebaidās pirkt apavus vai apģērbus, ko gadījumā, ja konkrētā prece ir par mazu vai lielu, būs iespējams apmainīt pret sev vēlamo vai arī atdot atpakaļ veikalam,” saka J.Šablinskas, piebilstot, ka modernās tehnoloģijas un sakārtots serviss, rada papildu uzticamību konkrētajai interneta vietnei.
Iedzīvotāju aptauju pēc “Venipak” veica pētījumu kompānija “Norsta” 2023.gada janvārī. Tajā piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
Par “Venipak” grupu
Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “Venipak”, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 1000 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā “Venipak” plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.