Tehnoloģijas

Latvijas iedzīvotāju paradumi izvēloties jaunu telefonu

Latvijas iedzīvotāju paradumi izvēloties jaunu telefonu
63% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka svarīgākais faktors veicot izvēli par labu jaunam viedtālrunim ir tā cena, kam seko citi vienlīdz svarīgi aspekti kā atmiņas un baterijas kapacitāte, kā arī ierīces kameras kvalitāte, liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja*. 36% aptaujāto norāda, ka cena, par kādu vēlētos iegādāties jaunu viedtālruni būtu kategorijā no 150 – 300 eur, vairāk par jaunu viedtālruni gatavi maksāt gados jauni cilvēki vecumā no 18-29 gadiem.

Vispopulārākie – vidējās klases telefoni

Vairums aptaujāto norāda, ka cena, par kādu vēlētos iegādāties jaunu viedtālruni svārstās no 150 – 300 eur. (36%) Vairāk par jauna viedtālruņa iegādi ir gatavi maksāt gados jauni cilvēki, 30% no aptaujātajiem būtu gatavi šķirties no 300 – 500 eur, bet 27% aptaujāto pat no 500 – 800 eur. Gados vecāki cilvēki par jaunu ierīci vēlētos maksāt mazāk – 36% cenu kategorijā līdz 150 eur, un 42% cenu kategorijā no 150 – 300 eur.

Taujāti par naudas summām, no kurām vecāki būtu gatavi šķirties, iegādājoties viedierīci savam bērnam, vairums aptaujāto norāda, ka summa ietilptu kategorijā līdz 300 eur. (26% līdz 150 eur un 26% – 150 – 300 eur).

Latvijas iedzivotaju paradumi 3 1

“Iegādājoties jaunu viedtālruni Latvijas iedzīvotāji, protams, pievērš uzmanību tā cenai, taču vienlīdz svarīgi ir arī tādi aspekti kā atmiņas kapacitāte (26%), baterijas kapacitāte (25%), kā arī ierīces kameras kvalitāte (24%). Mūsu mērķis strādājot pie jaunu viedtālruņu izveides ir radīt inovatīvas un patērētāja vajadzībām atbilstošas ierīces, kas būtu pieejamas vairumam sabiedrības – tātad, par draudzīgu un pieejamu cenu. Jaunās Galaxy A sērijas viedtālruņi sevī ietver visu pat prasīgākajiem lietotājiem – tie ir aprīkoti gan ar lielisku kameru labāko dzīves mirkļu uzņemšanai, īpaši jaudīgu akumulatoru, kas nepievils pat pēc divu dienu aktīvas telefona lietošanas, un pats svarīgākais – tie pieejami par draudzīgu cenu,” stāsta Jurijs Bušmaks, Samsung IT un mobilo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijā.

Iecienītākās mediju platformas Latvijas iedzīvotāju vidū – Whatsapp, Facebook un Instagram
Latvijas iedzīvotāji visbiežāk savu viedtālruni izmanto, lai veiktu tālruņa zvanus (92%), ziņojumu apmaiņai (69%), izmantojot sociālos tīklus (54%), kā arī darba uzdevumiem – e-pastiem, sarunu lietotnēm u.c. (41%).

Baltijas valstīs vērojamas atšķirības iecienītāko mediju platformu patēriņa ziņā – Latvijas iedzīvotāju vidū populārākās ir platformas Whatsapp (71%), kam seko Facebook (57%) un Instagram (27%).
Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāju vidū pieprasītākā platforma ir Facebook (59% Igaunijā un 80% Lietuvā), kurai seko Instagram (24% Igaunijā un 31% Lietuvā) un Whatsapp (19% Igaunijā un 21% Lietuvā).

Galaxy A sērijas viedtālruņus Baltijas valstīs var iegādāties pie mobilo sakaru operatoriem un tiešsaistē, apmeklējot Samsung mājaslapu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top