Visas ziņas

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu (Video)

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

Porsche Motorsport Junior Shootout 2023, Valters Zviedris (LV)

Latvijas autosportists un “Porsche Experience” instruktors Valters Zviedris un vēl 11 talantīgi piloti no visas pasaules piedalās trīs dienu atlasē “Autódromo Internacional do Algarve” trasē Portugālē un cīnās par galveno balvu – “Porsche Junior” titulu, informē uzņēmumā.

“Porsche” Jauno pilotu attīstības programma pastāv jau 26 gadus, un uzvarētājam – 30. “Porsche Junior” titula ieguvējam – tā ir iespēja attīstīt profesionāla autosacīkšu braucēja karjeru. Šīs programmas absolventi ir kļuvuši gan par pasaules čempioniem autosportā, Lemānas sacīkšu uzvarētājiem kopvērtējumā un DTM čempioniem.

Divpadsmit kandidātiem dalība “Porsche Junior” atlases programmā ir viens no svarīgākajiem pagrieziena punktiem viņu autosporta karjerā – papildus finanšu līdzekļiem 225 000 eiro apmērā, uzvarētājs saņem plašu “Porsche Motorsport” atbalstu. Šī programma aptver visus būtiskos profesionālās karjeras aspektus un ir palīdzējusi daudziem “Porsche Junior” uzvarētājiem iegūt rūpnīcas pilota statusu.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

Tāpat kā viņu priekšgājējiem, arī jauno titula ieguvēju sagaida saspringta sezona. Tā 2024. gadā ietvers astoņas “Porsche Mobil 1 Supercup” sacensības, kas ir daļa no Eiropas Formula 1 sacīkstēm un, ideālā gadījumā, dalību kādā no reģionālajām “Porsche Carrera Cup” sacensībām. Turklāt viņi piedalīsies mentālās sagatavotības treniņos, mediju semināros, sanāksmēs ar sabiedrisko attiecību speciālistiem un citās mārketinga aktivitātēs. Jauno braucēju pavada arī sporta medicīnas speciālisti.

Šie talantīgie jaunieši demonstrējuši pārsteidzošu sniegumu, braucot ar 375 kW (510 ZS) jaudīgo “911 GT3 Cup” sacīkšu auto un sacenšoties vienā no vairāk nekā 30 sporta automobiļu ražotāja viena modeļa kausa izcīņu seriāliem. Izceļams ir fakts, ka atlasē visi divpadsmit uzaicinātie “Porsche Junior” kandidāti nebija vecāki par 24 gadiem.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

Dalībnieki savstarpēji sacentās 4,653 kilometru garajā “Autódromo Internacional do Algarve” trasē, kurā viņiem tika nodrošināti maksimāli ideāli sacīkšu apstākļi. Divās dienās jaunieši Portugāles Lielās balvas izcīņas trasē kopumā veica 820 apļus 3841 kilometra garumā. Viņu rīcībā bija četras “Cup” sacīkšu automašīnas, kuras darbināja gandrīz CO2 neitrāla degviela no Čīles “eFuels” izmēģinājuma rūpnīcas “Haru Oni”. Šī rūpnīca ir “Porsche”, Čīles uzņēmuma “HIF Global” (HIF – “Highly Innovative Fuels”) un tādu starptautisko partneru kā “Siemens Energy” kopīgas iniciatīvas rezultāts. Rūpnīcu vada “HIF Global”.

“Mūsu mērķis ir nodrošināt pēc iespējas vienlīdzīgākus konkurences apstākļus visiem,” uzsver Saša Māsens, bijušais “Porsche” rūpnīcas pilots, kurš pirms sacīkšu nedēļas nogalēm, to laikā un pēc tām atbalsta jaunos braucējus kā mentors, turklāt viņš ir arī atlases komisijas loceklis.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

“Pilotiem ir jāvalda pār situāciju, nevis ārējiem apstākļiem. Mēs ļoti rūpējamies, lai to ievērotu, piemēram, iespējami labāk līdzsvarojot svara priekšrocības un trūkumus. Noteikti liela nozīme ir ātriem apļa laikiem un nevainojamam sniegumam trasē ar “911 GT3 Cup” automašīnu. Taču vienlaikus mēs raugāmies arī uz to, kā kandidāti uzvedas ārpus trases – kā viņi sastrādājas ar inženieriem, kādu atgriezenisko saiti viņi sniedz par automašīnu un vai viņi spēj mācīties un motivēt komandu. “Porsche Junior” automātiski kļūst par zīmola pārstāvi. Viņiem ir jāspēj strādāt ar medijiem un jāprot attīstīt mentālo noturību. Galu galā izšķiroši ir kopumā visi elementi, ko demonstrē talantīgais jaunietis,” skaidro Māsens.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

Divpadsmit kandidāti no deviņām valstīm trīs kontinentos ar vienu mērķi

Latviju uz Portugāli devās pārstāvēt autosportists Valters Zviedris. 22 gadus vecais pilots uzvarēja “Porsche Sprint Challenge Northern Europe” un kopš šā gada maija ir arī vienīgais sertificētais “Porsche Experience” instruktors Latvijā.

Vislielākā delegācija ar četriem pilotiem bija no Nīderlandes. Dirks Šutens (22 gadi) startēja “Carrera Cup Benelux” sacīkstēs. 17 gadus vecais Roberts de Hāns uzvarēja šajā čempionātā, kā arī “Porsche Sprint Challenge Southern Europe” un bija otrs labākais debitants “Carrera Cup Great Britain”. Moriss Šurings (18 gadi) 2023. gada “Carrera Cup Deutschland” finišēja piektais, bet “Supercup” izcīņā – ceturtais, uzvarot sacīkstēs abos seriālos. Tas pats attiecas arī uz viņa tautieti Loeku Hartogu – augumā garais 21 gadu vecais jaunietis ir uzvarējis četros “German Carrera Cup” posmos un vienā “Supercup” posmā. Šī ir otrā reize, kad viņš piedalās “Porsche Motorsport” atlasē.

19 gadus vecais Kalums Hedžs varēja pretendēt uz neoficiālu balvu vēl pirms testu dienu sākšanās, proti, par garāko mēroto ceļu, lai nokļūtu šajā pasākumā. Šogad jaunzēlandietis uzvarēja “Porsche Carrera Cup Australia”, kā arī “Formula Regional Americas” sacensībās. Turklāt viņš ierindojās otrajā vietā “Formula Regional Oceania” sacensībās.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

Arī Railijs Diksons veica ilgu starpkontinentālo lidojumu – 21 gadu vecais amerikānis, kurš dzīvo netālu no Teksasas galvaspilsētas Ostinas, uzvarēja “Carrera Cup North America” sacīkstēs.

Aldo Festante (23 gadi) startēja “Carrera Cup Italy”. Jau otro reizi 21 gadu vecais zviedrs Hampuss Ēriksons junioru atlasē pārstāvēja “Carrera Cup Scandinavia”. Ādams Smallijs priecājās par ceļazīmi uz Algarvi kā “Carrera Cup Great Britain” uzvarētājs. Tāpat 22 gadus vecais autosportists 2023. gada “Porsche Sprint Challenge Southern Europe” sacensībās finišēja trešajā vietā.

Johannesu Kapfingeru nominēja “Porsche Schweiz AG”. Autosportā būdams jaunpienācējs, 20 gadus vecais vācietis uzvarēja “Porsche Sprint Challenge Switzerland” sacīkstes “GT3 Cup” izcīņā. Savukārt Alesandro Gireti tika nosūtīts no “Carrera Cup France”, kur viņš finišēja otrajā vietā. Turklāt 21 gadu vecais jaunietis tika kronēts par labāko debitantu “Porsche Mobil 1 Supercup”.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

No “Porsche Junior” līdz pasaules čempioniem, Lemānas sacīkšu uzvarētājiem un DTM čempioniem

“Porsche” junioru programma aizsākās 1997. gada sezonā. Kopš tā laika veiksmīgā atbalsta programma ir veicinājusi 29 autosportistu karjeru. Pašreizējie “Porsche” zīmola vēstnieki Timo Bernhards (“Porsche” juniors no 2000. līdz 2001. gadam), Marks Lībs (no 2000. līdz 2002. gadam) un Ērls Bambers (2014. gadā) ir spilgti šīs programmas panākumu piemēri – visi trīs ir vismaz vienu reizi uzvarējuši leģendārajās 24 stundu Lemānas sacīkstēs, braucot ar “Porsche 919 Hybrid”, kā arī izcīnījuši titulus FIA Pasaules izturības čempionātā.

Šogad austrietis Tomass Preinings, juniors no 2017. līdz 2018. gadam, tika kronēts par pirmo DTM čempionu “Porsche” vēsturē ar jauno “911 GT3 R”. Laurins Heinrihs no Vācijas savā 2022. gada junioru sezonā uzvarēja “Carrera Cup Deutschland” un arī iekļuva DTM. Viņa pēctecis Bastians Būss no Dānijas ir pašreizējais “Porsche Mobil 1 Supercup” čempions.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

“Mēs ļoti lepojamies ar “Porsche Junior” programmu,” norāda Lemānas uzvarētājs un sporta automobiļu pasaules čempions Marks Lībs, kurš ir viens no pirmajiem šīs talantu attīstības programmas dalībniekiem un pašreizējais “Porsche” sporta komunikāciju vadītājs. “Tā ir viena no veiksmīgākajām junioru programmām autosportā, kas mūs atšķir no citiem ražotājiem. Šī programma deva izšķirošu impulsu manai karjerai un pirms 23 gadiem bruģēja man ceļu uz profesionālo autosportu. Bez šī atbalsta mans sapnis par uzvaru 24 stundu Lemānas sacīkstēs, visticamāk, nekad nebūtu piepildījies.”

Porsche Motorsport” jaunākā informācija, kā arī video un foto materiāli no sacīkšu trasēm visā pasaulē atrodama “X” kanālā @PorscheRaces, Porsche Newsroom un Porsche Motorsport Hub.

Latvijas pārstāvis Portugālē cīnās par “Porsche Junior” titulu

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top