Visas ziņas

Valsts svētkos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi veic pārlidojumus virs Latvijas pilsētām

Valsts svētkos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi veic pārlidojumus virs Latvijas pilsētām

18. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai tiek plānoti Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu pārlidojumi virs Rīgas un lielākajām Latvijas pilsētām.

“Šogad svinīgos pasākumus nerīkojam, tomēr iespēju robežās vēlamies iepriecināt sabiedrību un 18. novembrī, Latvijas valsts dzimšanas dienā klātesoši būs draugi un sabiedrotie, kuri ar mums ir kopā arī ikdienā. Kopš Latvijas iestāšanās NATO, Alianses gaisa telpu virs Baltijas diendienā sargā sabiedroto gaisa kuģi, un tie būs klātesoši arī 18. novembrī, apliecinot savu klātbūtni un atbalstu,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš pauž gandarījumu sakot: “Latvijas un sabiedroto bruņotie spēki, un Iekšlietu ministrijas padotības iestādes demonstrē lielisku sadarbību ikdienā kopīgu uzdevumu izpildē, un gaisa kuģu dalība, godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu, ir kārtējais apliecinājums mūsu ciešajai sadarbībai un draudzībai”.

Lidojumam labvēlīgos laikapstākļos plkst. 12 virs Daugavas Rīgā, gar 11. novembra krastmalu  pārlidojumu veiks Gaisa spēku divi helikopteri “Mi-17” un divas lidmašīnas “An-2” un Valsts robežsardzes divi helikopteri “Agusta 109E Power” un divi helikopteri “Agusta Bell 119”. Pārlidojumā piedalīsies arī divi Vācijas un divi Itālijas Gaisa spēku  iznīcināji “Eurofighter”, kas veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas un ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”.  Savukārt Turcijas Gaisa spēku iznīcinātājs “F-16” veiks paraugdemonstrējumu gar Rīgas līča piekrasti, lidojot Jūrmalas tuvumā.

Pēc pārlidojuma virs Rīgas, gaisa kuģi pārlidos virs vairākām Latvijas pilsētām. Divi Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” pārlidos  Cēsis un Valmieru, savukārt divi Itālijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” –  Daugavpili.

ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”  pārlidos Jelgavu, Liepāju un Ventspili.

18. novembrī plkst. 12 par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai 21 nāciju zalvi no AB dambja veiks Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons.

Savukārt no 17. novembra plkst.15 līdz 19. novembra plkst.8 Daugavā pie Vanšu tilta atradīsies Jūras spēku kuģi A-53 “Virsaitis” un A-90 “Varonis”, un starp Vanšu un Akmens tiltiem atradīsies Jūras spēku kuģi KA-06 “Gaisma” un KA-08 “Saule” svētku noformējumā.

Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un vadīties pēc ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rosinātā principa – “mājas”, “ darbs”, “svaigs gaiss”, ievērojot visas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības.

Jau ziņots, ka 18. novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11. novembra Krastmalā, Rīgā.

Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top