Visas ziņas

Latvijas valsts mežos tapis inovatīvs kokbetona tilts

Latvijas valsts mežos tapis inovatīvs kokbetona tilts
2020. gada 28. oktobrī apritēja 21 gads, kopš dibināts uzņēmums AS “Latvijas valsts meži” (LVM). Novērtējot inovāciju un pieredzes nozīmi ilgtspējīgā mežsaimniecībā, tieši šajā dienā Kurzemes reģionā bija vēl viens būtisks notikums – Nīcas novada būvvalde ekspluatācijā pieņēma pārbūvēto “Ječupes tiltu” – kombinētu kokbetona tiltu.

Tas ir inovatīvs tilta konstrukcijas veids, kur nesošās sijas ir darinātas no koka, bet klātne – no betona. Pateicoties šādam risinājumam, tilta svars ir vairākas reizes mazāks nekā analogam betona tiltam. Šāda tipa tilta konstrukcija Latvijas valsts mežos izmantota pirmo reizi.

Latvijas valsts mežos tapis inovatīvs kokbetona tilts
“Kokbetona tilti Latvijā ir jaunums, tāpēc būvdarbu laikā bija jāveic vairāku risinājumu precizēšana. Tas bija izaicinājums visiem procesa dalībniekiem. Nepieciešamās izmaiņas būvprojekta mazliet kavēja būvdarbu gaitu, bet veiksmīgā sadarbība starp iesaistītajām pusēm ļāva darbus pabeigt plānotajos termiņos,” būvdarbu gaitu raksturo LVM Meža infrastruktūras izpilddirektors Indris Stulpāns.

Ječupes tilts ir 13 metrus garš un 4,8 metrus plats, tā nestspēja ir 60 tonnas. Būvdarbiem ir piecu gadu garantija un paredzamais tilta kalpošanas laiks 50 gadi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top