Tehnoloģijas

2021. gadā ikdienā atrasto jaunu ļaundatņu skaits palielinājies par 5,7 % — līdz 380 tūkstošiem

2021. gadā ikdienā atrasto jaunu ļaundatņu skaits palielinājies par 5,7 % — līdz 380 tūkstošiem

2021. gadā „Kaspersky” noteikšanas sistēmas konstatēja 380 tūkstošus jaunu ļaundatņu dienā. Tas ir par 5,7 % vairāk nekā 2020. gadā. Viens no pieauguma iemesliem ir nepārtrauktā izmantoto ierīču skaita palielināšanās visā pasaulē.

Pēdējos 12 mēnešos „Kaspersky” noteikšanas sistēmas katru dienu konstatēja vidēji 380 tūkstošus jaunu ļaundatņu. Tas ir par 20 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kā parasti, lielākā daļa (91 %) apdraudējumu bija sastopama ar „Windows PE” datnēm — tas ir operētājsistēmām „Windows” raksturīgs datņu formāts. Tomēr 2021. gadā kibernoziedznieki aktīvāk nekā iepriekš sāka izplatīt ar operētājsistēmu „Linux” saistītus apdraudējumus — konstatēto „Linux” domāto ļaunprogrammatūru un nevēlamo programmatūru skaits pieauga par 57 %.

Vairāk nekā puse (54 %) „Kaspersky” sistēmu konstatēto apdraudējumu bija nespecifiski Trojas zirgi. Daudzu veidu apdraudējumu apjoms 2021. gadā samazinājās salīdzinājumā ar 2020. gadu, taču Trojas zirgu nometēju daudzums salīdzinājumā ar 2020. gadu pieauga par 2,24 %. Šī veida ļaunprogrammatūras ir sevišķi bīstamas, jo to uzdevums ir piegādāt uz upura ierīci citas, sarežģītākas, ļaunprogrammatūras. Ievērojams bija arī konstatēto tārpu skaita pieaugums (117,5 %) — to daļa sasniedza 9 %. Kad ielauzušās sistēmā, šīs programmas var pašpavairoties un izplatīties patstāvīgi. Visbeidzot, vīrusu apjoms pieauga par 27 %, palielinot to īpatsvaru līdz 10 %.

„Šogad konstatējām par 20 tūkstošiem ļaundatņu dienā vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tas nepārsteidza, jo tāldarba plašās izplatības dēļ visā pasaulē aktivitāte tiešsaistē joprojām ir visaugstākajā līmenī. Turklāt plašā pāreja uz darbību tiešsaistē nozīmē, ka visā pasaulē tiek izmantots vairāk ierīču. Tādējādi palielinās uzbrukumiem pakļautā virsma un līdz ar to uzņēmība pret apdraudējumiem. Tāpēc divi ārkārtīgi svarīgi lietotāju uzdevumi pašlaik ir digitālpratības uzlabošana un laicīga drošības risinājumu atjaunināšana,” komentē „Kaspersky” drošības eksperts Deniss Staforkins.

Lietotājiem aizsardzības nolūkos „Kaspersky” iesaka arī rīkoties šādi.

  • Nelejupielādējiet un neinstalējiet lietotnes no apšaubāmiem avotiem.
  • Nenoklikšķiniet uz saitēm no nepazīstamiem avotiem vai uz aizdomīgām tiešsaistes reklāmām.
  • Veidojiet stipras un unikālas paroles, ietverot mazos un lielos burtus, ciparus un pieturzīmes, kā arī aktivizējiet divfaktoru autentifikāciju.
  • Vienmēr instalējiet atjauninājumus. Dažos no tiem var būt iekļauti bīstamu drošības problēmu labojumi.
  • Ignorējiet paziņojumus ar lūgumu izslēgt biroja vai kiberdrošības programmatūras drošības sistēmas.
  • Izmantojiet nekļūmīgu drošības risinājumu, kas atbilst sistēmas veidam un ierīcēm, piemēram, „Kaspersky Internet Security”. Tas informēs, kuras vietnes nedrīkst atvērt, un aizsargās no ļaunprogrammatūrām.

Organizācijām drošības nolūkos „Kaspersky” iesaka rīkoties šādi.

  • Vienmēr laikus atjaunināt programmatūras visās lietotajās ierīcēs, lai uzbrucēji nevar iefiltrēties tīklā, izmantojot ievainojamības.
  • Ieviest praksi piekļuvei uzņēmuma pakalpojumiem izmantot spēcīgas paroles. Lai piekļūtu attālinātajiem pakalpojumiem, izmantot daudzfaktoru autentifikāciju.
  • Izvēlēties pārbaudītu galiekārtu drošības risinājumu, piemēram, „Kaspersky Endpoint Security for Business”, kurā ir ietvertas uz uzvedību balstītas noteikšanas funkcijas un anomāliju kontroles iespējas, lai efektīvi aizsargātu no zināmiem un nezināmiem apdraudējumiem.
  • Galiekārtu efektīvai aizsardzībai izmantot specializētu komplektu, apdraudējumu noteikšanas un reaģēšanas izstrādājumus, lai laikus pamanītu un likvidētu pat jaunus un izvairīgus apdraudējumus. „Kaspersky Optimum Security” ir pirmās nepieciešamības galiekārtu aizsardzības komplekts, ko pastiprina noteikšanas un reaģēšanas programmatūra galiekārtām un pārvaldītas noteikšanas un reaģēšanas pakalpojums.

Par „Kaspersky”

Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljoni lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top