Visas ziņas

Ledger maku ražotājs laidis klajā atjauninājumu aizsardzībai pret “putekļu uzbrukumiem”

ledger live

Foto: Ledger.com

Aparatūras maku Ledger ražotājs prezentējis jaunu programmatūras papildinājumu Coin Control, kam vajadzētu palielināt lietotāju privātumu. Runa ir par aizsardzību pret “putekļu uzbrukumiem”. Papildinājums ir programmatūras Ledger Live jaunās versijas 2.11.1 daļa.

Putekļu uzbrukums – tā ir nenozīmīgu kriptovalūtas summu nosūtīšana uz dažādiem makiem, lai pēc tam izsekotu to monētu plūsmai, izmantojot tā sauktos UTXO vai transakciju neizlietotās izejas.  Jaunā funkcija makos ļaus lietotājiem atslēgt “kriptovalūtas putekļu” maksājumus.

Rezultātā jauninājums palielinās kriptovalūtas īpašnieku privātumu un ļaus sevi neatklāt. Bitkoina tīkls nav anonīms un ir caurskatāms, jo transakcijas katrā adresē ir redzamas visiem, kuri to vēlas. Attiecīgi, ja kāds atklās cilvēka personību pēc konkrētas adreses, tad viņa konfidencialitāte tiks iznīcināta, jo ikviens gribētājs varēs redzēt cilvēka pārskaitījumus.

Kā Ledger apkaros putekļu uzbrukumu

Ledger maki iepriekš pārskaitījumu veikšanai pēc noklusējuma izmantoja principu FIFO (First-in, First-out). Proti, veicot transakcijas, prioritāras bija Ledger īpašnieka vecās adreses.

Tas padarīja maku neaizsargātu pret putekļu uzbrukumiem – izsūtot tik mazas bitkoinu daļiņas, kam būtībā nav reālas vērtības. Tādi “kriptovalūtu putekļi” tomēr ir viegli izsekojami, izmantojot UTXO – kriptovalūtas atlikumus, ko jūs saņemat ar katru transakciju. To arī izmantoja krāpnieki, kuri vēlējās iziet uz reāliem cilvēkiem aiz kriptovalūtu adresēm.

Kriptovalūtu lietotāji rezultātā tomēr var sevi atklāt. Tam, piemēram, pietiek iegādāties dažas preces,  kuru piegāde tiks veikta fiziski, izmantojot reālās dzīvesvietas adreses.

Pēc putekļu uzbrukuma pēdām ar pienācīgu neatlaidību var izveidot ainu par maka monētu pārvietošanos, kas palīdz izsekot tā patieso īpašnieku. Izmantojot Coin Control, Leger lietotājs var vienkārši atteikties izmantot UTXO no tām pašām sīkajām transakcijām, kuras iepriekš viņš saņēma putekļu uzbrukuma laikā. Un tas atrisinās problēmu.

Mēs pārbaudījām Ledger Live, kuru izmantojot aparatūras maku īpašnieki var veikt transakcijas. Atjauninājums 2.11.1 jau ir pieejams ierīces īpašniekiem un tajā patiešām ir iepriekš raksturotā funkcija. Tāpēc iesakām ātrāk veikt atjauninājumu, lai neriskētu ar savu konfidencialitāti.

Secinājumi ir acīmredzami: Ledger izstrādātājus šai gadījumā var tikai uzslavēt. Jaunā funkcija uzlabos lietotāju privātumu un novērsīs iespējamo monētu īpašnieka reālās personības atklāšanu. Ņemot vērā patreizējo augošo kriptovalūtu tirgus tendenci, tas ir īpaši aktuāli, jo monētu cenu pakāpeniski pieaug un nodrošina visai labus ienākumus. Bet tas, droši vien, sāks piesaistīt noziedznieku uzmanību. Ja jums ir Ledger maks, tad jūs jau varat testēt atjauninājumu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top