Visas ziņas

Leģendārā “melnā cauruma” fotogrāfija kļuvusi precīzāka un ir papildināta ar detaļām

Melnais caurums fotografija
Ir pagājuši gandrīz divi gadi, kopš astronomi ieguva vēsturē pirmo melnā cauruma fotogrāfiju. Turklāt fotogrāfijas izveides pamatā ņemtie dati tika iegūti jau 2017. gadā, proti – to apstrādei bija nepieciešami divi gadi.

Vēl divus gadus vajadzēja, lai šo pašu fotogrāfiju papildinātu ar jaunām detaļām. Fotogrāfija kļuva detalizētāka un fotoattēls parādīts polarizētā gaismā.  Pie melnā cauruma atklāts spēcīgs magnētiskais lauks, kura struktūru tad arī var redzēt jaunajā fotoattēlā.

Protams, iepriekš spēcīgi magnetizētas gāzes klātbūtni ap šādiem objektiem paredzēja daudzi modeļi un netieši apstiprināja dažādi novērojumi, taču tagad tas tika apstiprināts, pateicoties arī Event Horizon Telescope (EHT) datiem. Turklāt zinātnieki uzskata, ka magnētiskie lauki akrēcijas diska iekšējā malā ap melno caurumu ir pietiekami spēcīgi, lai atgrūstu karstu gāzi un palīdzētu tam pretoties objekta drausmīgajai gravitācijai.

Starp citu, datu turpmākas izpētes blakusprodukts bija zinātnieku noteiktais vielas daudzums, ko absorbē melnais caurums Messier 87 sirdī. Izrādījās, ka tas ir tikai aptuveni 0,001 no Saules masa gadā.

Avots: Nytimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top