Visas ziņas

Lexus prezentējis nākamās paaudzes elektriskās piedziņas kontroles tehnoloģiju DIRECT4

Lexus prezentējis nākamās paaudzes elektriskās piedziņas kontroles tehnoloģiju DIRECT4

Lexus šodien atklāja jauno elektriskās piedziņas kontroles tehnoloģiju ar nosaukumu DIRECT4, kas kontrolē piedziņas griezes momentu un bremzēšanas spēku visiem četriem riteņiem. Rezultātā tā nodrošinās jaudīgu lineāro paātrinājumu un dinamisku līkumu izbraukšanu elektromobiļiem, kā arī hibrīdiem.

Pagājušajā gadā Lexus Tokijas autoizstādē debitēja ar jauno elektrifikācijas stratēģiju un tās ietvaros radīto futūristisko LF-30 konceptauto. Vienlaikus tika prezentēts arī Lexus Electrified koncepts, kas izstrādāts ar mērķi nodrošināt fundamentālu lēcienu transportlīdzekļu veiktspējas, vadāmības, kontroles un komforta jomā.

Šodien Lexus atklāja pamata Lexus Electrified tehnoloģiju, kas atbalsta šo vīziju. DIRECT4 – jauna elektriskās piedziņas kontroles sistēma, kas paredzēta tās nākamās paaudzes pilnībā elektriskajiem auto un hibrīda elektriskajiem transportlīdzekļiem.

DIRECT4 precīzi kontrolē piedziņas griezes momenta padevi no priekšējā un aizmugurējā elektromotora un bremzēšanas spēka padevi uz visiem četriem riteņiem. Koriģējot priekšējās un aizmugures piedziņas līdzsvaru, sistēma pielāgo braukšanas apstākļus vadītāja vēlmēm, mainot braukšanas sajūtu un piešķirot automobilim labāko braukšanas stāju. Sistēma izmanto priekšējo un aizmugurējo e-asi, kur katra aprīkota ar augsta griezes momenta elektromotoru un transmisiju, koncentrējoties uz optimālu piedziņas spēka sadali. Tā kā motors ir tieši savienots ar riteņiem ar vienu piedziņas vārpstu, tas nostrādā bez aizkavēšanās.

Tās darbība ir intuitīva un responsīva, radot vadītājam sajūtu par pilnīgu saplūšanu ar savu auto. Turklāt tā nodrošina ideālu paredzamības un satraukuma līdzsvaru ar jaudīgu lineāro paātrinājumu un mundru līkumu izbraukšanu. Tajā pašā laikā sistēma ir izstrādāta, lai nodrošinātu klusumu un komfortu.

DIRECT4 demonstrācija praksē

Takashi Watanabe, Lexus Electrified galvenais inženieris, iepazīstina ar jauno tehnoloģiju īsfilmas intervijā. Īsfilma ietver praktisku DIRECT4 priekšrocību demonstrēšanu, braucot pa trasi ar pirmssērijveida transportlīdzekļiem.

Īsfilma sniedz arī ieskatu Lexus nākotnes dizaina domāšanā, atklājot jauna konceptauto skices un attēlus, kas tiks atklāts 2021.gada pirmajā ceturksnī.

Informāciju sagatavoja Daniela Domiņa, Komunikācijas konsultante.

Video – Lexus elektriskās piedziņas kontroles tehnoloģija DIRECT4

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top